Hlavní obsah
Český film Muži v říji na festivalu nedosáhl. Foto: Foto archív , Právo

V Mannheimu bodovaly dětské filmy

Hlavní cenu Mezinárodního filmového festivalu v Mannheimu a Heidelbergu dostal v neděli kanadský snímek režiséra Daniela Groua s názvem 10 a půl. Tolik přesně je let jeho hrdinovi, kterého život na ulici předurčil už v raném věku k věcem, jako je masturbace nebo orální sex s podobně starým kamarádem.

Český film Muži v říji na festivalu nedosáhl. Foto: Foto archív , Právo
V Mannheimu bodovaly dětské filmy

„Film může mluvit ke každému, není nijak svázán časem ani místem, stačí, když chcete naslouchat. Mým největším životním učitelem jsou právě filmy,“ vyznal se vítězný tvůrce.

V programu festivalu byla i česká komedie Roberta Sedláčka Muži v říji, ale ceny se nedočkala. Podobně dopadl krásný melancholický litevský snímek Poslední sbohem – balada o šťastném muži. Tento film měl zřejmě největší umělecké ambice.

V divácké soutěži nakonec uspěly snímky Eva a Lola o nucených adopcích dětí politicky vězněných žen v Argentině 70. let, a dánský Drž mě pevně, který vypráví o skupině náctiletých, kteří natočí zinscenované video násilného přepadení, pověsí ho na internet a pak se diví, že ho dospělí vzali vážně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků