Hlavní obsah

V Kladně točí Rapaceová v produkci Ridleyho Scotta

Američtí filmaři ve středu v Kladně natáčejí scény celovečerního filmu Child 44, který je zpracován podle knižního bestselleru anglického spisovatele Toma Roba Smithe. Snímek režíruje Daniel Espinosa a vzniká v produkci dalšího slavného režiséra Ridleyho Scotta.

V Kladně točí Rapaceová v produkci Ridleyho Scotta

„Děj filmu se odehrává ve 30. až 60. letech v Rusku v dobách stalinismu,” řekl Pavel Špaček z české produkční společnosti Stillking Films, která se zahraničními filmaři spolupracuje.  Filmaři natáčejí v okolí památkově chráněných věžových domů už podruhé, poprvé zde byli na konci června. Kvůli štábu byla podél třináctipatrových budov uzavřena frekventovaná Vítězná ulice ve směru do centra, včetně parkovišť, které se tam nacházejí. Ulici zablokovaly desítky karavanů a nákladních aut, které tvoří zázemí filmového štábu.

Kladno hraje Moskvu

„V Kladně točíme scénu, která se odehrává v padesátých letech v Moskvě. Budovy typově odpovídají a jsou rekonstruovány do původní podoby,” uvedl Špaček.

Ve scénách z Kladna podle něj bude hrát Tom Hardy, známý například z filmů Batman nebo Černý jestřáb sestřelen, a jeho herecká kolegyně Noomi Rapaceová, která hrála například ve snímku Sherlock Holmes – Hra stínů. Z dalších známých herců Scott do nového snímku obsadil třeba Garyho Oldmana.

Z údajů fondu kinematografie vyplývá, že Scott by v Česku jako producent chtěl utratit za filmování 940 miliónů korun, z toho 550 miliónů za české služby a produkty. Kladno podle mluvčího radnice Viléma Frčka od zahraničních filmařů za dvě natáčení u věžáků dohromady dostalo přes 42 000 korun. Částka vzešla z běžného sazebníku, podle kterého se platí denně deset korun za metr čtvereční. „Je to klasický zábor,” uvedl Frček. Film Child 44 vznikal třeba také v bývalém vojenském prostoru Ralsko nebo ve studiích na pražském Barrandově.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků