Hlavní obsah
Zakladatel WikiLeaks Julian Assange Foto: Finbarr O'Reilly/Files , Reuters

V chystaném filmu o zakladateli WikiLeaks budou hrát Cumberbatch a Brühl

V chystaném filmu o zakladateli serveru WikiLeaks Julianu Assangeovi bude po boku britského herce Benedicta Cumberbatche hrát také Němec Daniel Brühl. Ten nahradí Skota Jamese McAvoye, který se nedávno z projektu stáhl. Napsal o tom deník Guardian.

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange Foto: Finbarr O'Reilly/Files , Reuters
V chystaném filmu o zakladateli WikiLeaks budou hrát Cumberbatch a Brühl

Práva na zfilmování příběhu WikiLeaks koupilo už před rokem hollywoodské studio DreamWorks, které patří známému americkému režisérovi Stevenu Spielbergovi. Do hlavní role zakladatele serveru Assange se počítá s Cumberbatchem, který se proslavil zejména svým moderním ztvárněním Sherlocka Holmese v novém seriálovém zpracování jeho detektivních příběhů. Roli Assangeova někdejšího spolupracovníka Daniela Domscheita-Berga, který z WikiLeaks odešel a pak o jeho fungování napsal úspěšnou knihu, má hrát čtyřiatřicetiletý Němec Brühl známý z filmů Good Bye, Lenin! nebo Hanebný pancharti.

Film o WikiLeaks ještě nemá ani pracovní název a není jasné, kdy se začne natáčet. Jako režisér jej připravuje Bill Condon, který je podepsaný pod dvěma posledními díly Twilight ságy a má ve své filmografii například snímky jako Kinsey či Dreamgirls.

Portál WikiLeaks vznikl v roce 2006 a od začátku se zaměřoval na zveřejňování tajných vládních dokumentů a dalších citlivých dat. Velký poprask způsobil zejména v roce 2010, kdy na internetu vystavil statisíce utajených amerických vojenských zpráv a diplomatických depeší. V témže roce byl zatčen americký vojín Bradley Manning, který je podezřelý, že informace WikiLeaks poskytl. Ve čtvrtek vypovídal u soudu a v rámci předběžného líčení si postěžoval, že ho zadržovali v kleci. Justice začala stíhat i Assange, který byl ve Švédsku obviněn ze znásilnění a sexuálního obtěžování.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků