Hlavní obsah
Princess Chelsea Foto: Lil Chief Records

United Islands míří k Petřínu, uvítají i indie-popovou Princess Chelsea

Festival United Islands, který probíhá v Praze už desátým rokem a je stále zdarma, rozšiřuje svůj areál směrem k Petřínu a uvítá prý ještě více zahraničních hvězd než minule.

Princess Chelsea Foto: Lil Chief Records
United Islands míří k Petřínu, uvítají i indie-popovou Princess Chelsea

Dějiště festivalu (20. až 22. června) se přesunuje od pražských ostrovů (Střelecký ostrov prochází rekonstrukcí) směrem dále od Vltavy. Koncerty tak budou např. na Kampě a na rozlehlém svahu Kinského zahrad vedle Petřína. Nový prostor byl třeba i proto, že loni přišlo asi 60 000 lidí a okolí řeky bylo přelidněné.

Ačkoliv hlavní programové trumfy si pořadatelé nechali na květen, už nyní prozradili některá jména.

"Slavíme desáté narozeniny, takže desítka se tím bude prolínat, budeme hrát v deseti klubech po desáté večer a máme desatero, což je deset českých kapel, které jsme si oblíbili," řekl v pondělí dramaturg David Gaydečka.

Patří mezi ně Floex, Psí vojáci, Prago Union, Goodfellas, Sunflower Caravan, Zrní, Midi Lidi, Le pneumatiq, Bitumen Beat a Peter Pan Complex. Dodal také, že už má potvrzeno více zahraničních kapel než loni a upozornil například na Princess Chelsea.

Indie princezna

Jedná se o projekt Chelsea Nikkelové, klasicky vzdělané pianistky a indie-popové zpěvačky, bývalé členky novozélandské skupiny Teen Wolf and The Brunettes.

Sólový debut Lil' Golden Book prý vypráví o jejím dospívání a připravovala ho tři roky. Mezi svými vzory jmenuje Dr Dre i Edvarda Griega.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků