Hlavní obsah
Matthew McConaughey má cenu pro nejlepšího herce. Foto: Danny Moloshok, Reuters

Televizní kritici zbožňují Fargo, Perníkového tátu a Temný případ

V Americe rozdávali své ceny televizní kritici. Nejlepším seriálovým dramatem vyhlásili letos Perníkového tátu, cenu za nejlepší minisérii obdrželo Fargo, inspirované kultovním filmem bratří Coenů.

Matthew McConaughey má cenu pro nejlepšího herce. Foto: Danny Moloshok, Reuters
Televizní kritici zbožňují Fargo, Perníkového tátu a Temný případ

Minisérie Fargo sesbírala celkově tři ceny kritiků, stejně jako seriál Oranžová je nová černá. V oblasti dramat porazilo Fargo třeba seriály Dancing on the Edge, The Hollow Crown a Luther.

U nás téměř neznámý seriál Oranžová je nová černá je nyní v USA mimořádně oblíbený a získal cenu za nejlepší komediální sérii. Jde o příběh Piper Kermanové, která strávila patnáct měsíců v ženské věznici za praní peněz pro drogovou dealerku. Piper musí vyměnit svůj pohodlný život se snoubencem v New Yorku za nepohodlnou oranžovou kombinézu a značně přehodnotit svůj životní styl. Kate Mulgrewová si vysloužila cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli, oceněna byla také Uzo Adubaová.

Producent Mark Johnson s cenou za nejlepší dramatický seriál Perníkový táta

Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Nejlepším televizním hercem se stala hollywoodská hvězda Matthew McConaughey, tentokrát to bylo za seriál Temný případ.

Tatiana Maslanyová z akčního seriálu Orphan Black si odnesla poctu pro nejlepší dramatickou herečku v seriálu a nechala za sebou třeba Robin Wrightovou ze série House of Cards nebo Juliannu Marguliesovou z The Good Wife. Vůbec neuspěli Martin Freeman a Benedict Cumberbatch ze seriálu Sherlock, oblíbeného ve Velké Británii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků