Hlavní obsah
Hvězdou přehlídky bude finská skupina Stratovarius. Foto: archív kapely

Stratovarius, Pretty Maids, Freedom Call a další na festivalu Ostrava v plamenech

V sobotu 1. srpna začne ve 13 hodin v Dolní oblasti Vítkovic 2. ročník rockového festivalu Ostrava v plamenech. Po úspěšné loňské premiéře pozvali pořadatelé opět několik výrazných skupin současné rockové a metalové scény a prostor dostanou také české formace.

Hvězdou přehlídky bude finská skupina Stratovarius. Foto: archív kapely
Stratovarius, Pretty Maids, Freedom Call a další na festivalu Ostrava v plamenech

Hodinu po dvanácté odstartuje program vystoupení skupiny Legendy se vrací. Druhým zástupcem české scény bude legendární formace Citron, která zahraje později.

Kromě nich dostanou v plnohodnotných, asi hodinu a půl trvajících setech prostor zahraniční kapely, které na rockové či metalové scéně buď již mají dobré renomé, anebo k němu v následujících letech nejspíš zamíří.

Ve 14.45 hodin vystoupí Myrath z Tuniska. Tato progresmetalová parta je na scéně čtrnáct let a v diskografii má tři studiová alba. V 16.40 hodin zahrají Němci Freedom Call. Powermetalová čtveřice vydala již osm alb – to nové by měla poslat do světa co nevidět. Jistě z něho představí nějaké skladby i v Ostravě.

V půl sedmé večer zahrají Orphaned Land z Izraele. Na svět přišli už v roce 1991, ale po šesti letech existence si dali pauzu a vrátili se pak v roce 2001. Jejich diskografie je obtěžkána pěti alby a v jejich skladbách se zajímavě snoubí prvky folku i death metalu.

Po setu kapely Citron se večer představí dvě hlavní hvězdy akce. Dánští Pretty Maids reprezentují svěží melodický metal a činí tak již čtyřiatřicet let. Přesně o půlnoci pak začnou koncertovat finští Stratovarius, v jejichž metalu jsou i prvky symfonické hudby. Ve své diskografii mají čtrnáct albových kolekcí, přičemž jubilejní patnáctá se jmenuje Eternal, je již nahraná a vyjde v září.

Festival Ostrava v plamenech skončí v neděli v půl druhé ráno. Jeho součástí budou také autogramiády všech kapel, které se uskuteční přímo v areálu Dolní oblasti Vítkovic. Vstupenky budou v prodeji i přímo na místě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků