Hlavní obsah
Pavel Kříž a Petr Ulrych na brněnské letní scéně Foto: Miroslav Homola

Stesk po divadle zahnala v Brně slavná pohádka

Jednou z prvních scén v republice, která po více než třech měsících přivítala diváky, byl letní amfiteátr historického Biskupského dvora pod věžemi Petrova, kde se v pondělí hrála ve světové divadelní premiéře slavná televizní pohádka O statečném kováři v podání Městského divadla Brno.

Pavel Kříž a Petr Ulrych na brněnské letní scéně Foto: Miroslav Homola
Stesk po divadle zahnala v Brně slavná pohádka

Pro pětistovku diváků, jak velí současné předpisy, bylo velkým a příjemným překvapením, když se před začátkem muzikálu na pódiu objevil slavný představitel příběhu Boženy Němcové, který si kováře Mikeše zahrál ve filmu v roce 1983.  A obrovský aplaus si tento rodilý Brňan vysloužil ve chvíli, kdy pomohl pokřtít filmovou muziku z pohádky autoru hudby a textů Petra Ulrycha, který ji složil jak pro film, tak i pro nynější rozšíření hudební divadelní zpracování.

„Jsem opravdu rád, že se pohádka, která se, myslím, stále líbí, dočkala i divadelní podoby. Určitě si to zasloužila stejně, jako si zasloužily vydání ty krásné Petrovy melodie a písničky, které tolik filmu pomohly,“ poznamenal herec Pavel Kříž, než se usadil spolu s Ulrychem do „zarouškovaného“ hlediště.

Na „Biskupáku“ tak byl zahájen letní divadelní festival, kde městské divadlo vystřídá Divadlo Bolka Polívky či pražské Heřmánkovo Divadlo bez zábradlí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků