Hlavní obsah
Zpěvačka Lenka Dusilová Foto: Právo - Petr Hloušek

Spojení novodobého umění, elektronické hudby, tance a vizuální podívané, takový bude Festival Spectaculare, který začne 21. ledna a potrvá až do 6. února.

Zpěvačka Lenka Dusilová Foto: Právo - Petr Hloušek
Spectaculare také pod hvězdami

Konat se bude v Praze především v kinech Bio Oko a Světozor, nevynechá ani Centrum současného umění DOX, Palác Akropolis, chrám U Salvátora, Cross club či Planetárium Praha.

Spectaculare se letos uskuteční podruhé. „Velký zájem o všechny koncerty i představení během prvního ročníku nám ukázal, že pro podobný festival je u nás místo,“ říká dramaturg Josef Sedloň.

Akce nabídne pestrou škálu speciálních hostů z celého světa i z české hudební scény.

Francouzsko-belgický umělec Sylvain Chauveau je známý experimentálními skladbami, norský skladatel Biosphere, který se věnuje ambientní hudbě, zase své umění představí na netradičním místě v Planetáriu Praha.

Zajímavé bude vystoupení rakouského umělce Heinze Rieglera, zkoumajícího hudbu jako prostředek terapie, či mezinárodní formace RoothlessRoot Company. Mezi českými umělci, kteří se představí, je zpěvačka Lenka Dusilová, kvarteto Clarinet Factory či The Macula Visuals.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků