Hlavní obsah
Obal knižní novinky Foto: Mystery Press

Sládkova fantasy v neobvyklém stylu

Před tisícovku let, mezi Vikingy a Dány, zavádí ve své románové prvotině Hladová smečka (Mystery Press, 288 stran, 279 Kč, e-kniha 189 Kč) Martin Sládek.

Obal knižní novinky Foto: Mystery Press
Sládkova fantasy v neobvyklém stylu

Autor oceněný v menších žánrech, jenž vydal i dvě novely Hodina vlků, se pustil do většího sousta. Inspiroval se opět historií dávnověku, kdy se formovala vláda norských Vikingů. Zpravidla v bojích s výbojnými Dány.

Drsný muž s bolestí v duši

Však také Harald, v autorově pojetí drsný muž s bolestí v duši, zahánějící ji ponejvíce alkoholem či vysilujícím bojem, je vlastně historická postava.

O jeho schopnosti vládnout magii se může historik jen domnívat, pro spisovatele je to vítaná příležitost.

Ve hře je také potopená loď plná zlata, která si říká o vyzvednutí, nakonec čemu jinému by měl poklad posloužit než slávě a síle krále a jeho družiny. A samozřejmě jde i o osudy mnoha dalších postav, s nimiž se hlavní hrdina potkává.

Strhující vyprávění o osudech lidí

Sládek vládne košatým jazykem a stylem až společenského románu dokáže rozeznít struny příběhu, kde síla paží a zbraní rozhodovaly ze všeho nejvíc. Přesto se čtenář neocitne jen mezi boji či bitvami, ale ocení jeho cit pro postupné rozvíjení příběhu.

Pro popis místa, v němž se děj odehrává i pro vykreslení jednotlivých postav mužů, žen, otroků…

Není to krvavá fantasy, jak by se nabízelo. V působivé ich-formě je to strhující vyprávění o osudech lidí, s nimiž máme společného víc, než bychom si třeba chtěli připustit.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků