Hlavní obsah
Woody Harrelson (ze seriálu Temný případ). Foto: HBO

Seriálový hit Temný případ s Harrelsonem a McConaugheym obviněn z vykrádání

Temný případ, to je v současnosti ve světě televizní hit číslo jedna. Tvůrci seriálu o dvou detektivech, který má více nominací na Emmy než jakýkoliv jiný seriál, však byli obviněni, že ukradli dialogy jiným autorům. Společnost HBO se rázně brání.

Woody Harrelson (ze seriálu Temný případ). Foto: HBO
Seriálový hit Temný případ s Harrelsonem a McConaugheym obviněn z vykrádání

Kritici na internetu tvrdí, že seriál si ledacos vypůjčuje z díla Thomase Ligottiho. Tvůrci hned absolutně odmítli, že Temný případ vykrádá jiná díla. Scenárista Nic Pizzolatto řekl, že „nic v pořadu nebylo okopírováno“.

Firma HBO, která seriál natáčí, pak připojila prohlášení, že se jedná o „výjimečně originální dílo“ a veškeré zápletky, postavy a dialogy jsou prací Nica Pizzolatta. „Filozofické koncepty může použít každý, včetně autorů fiktivních příběhů, v historii je k tomu řada příkladů,“ uvádí HBO.

Pizzolatto dodal, že jeho hlavní postava, kterou ztvárnil oscarový herec Matthew McConaughey, je pesimista, který mluví ve vztahu k filozofii erudovaně a vlastními slovy. Samotná filozofická myšlenka pak jistě není exkluzivním dílem žádného scenáristy. Bloger Mike Davis ovšem tvrdí, že scenárista v dialozích přesně cituje z díla Ligottiho a uvádí na to v angličtině příklady.

Matthew McConaughey v seriálu Temný případ

Foto: HBO

První řada seriálu se letos setkala s obrovským úspěchem v anglicky mluvících zemích a další se už připravuje. České televize ho zatím nedávají. V seriálu zazářili Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghanová, Dana Gourrierová, Joe Chrest, Alexandra Daddario, Kevin Dunn a další.

Spekuluje se o tom, že se v něm vzhledem k obrovské popularitě brzy objeví další hollywoodské hvězdy jako Colin Farrell a Vince Vaughn. McConaughey už získal cenu americké kritiky za nejlepšího herce a oba jsou s Woody Harrelsonem nominováni na Emmy. Celkem má seriál úctyhodných 12 nominací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků