Hlavní obsah

Rozdrtí film Čtyřlístek Avatara?

Nejméně tři generace dětí znají a milují příběhy Čtyřlístku. Nyní se prý dočkají i celovečerního filmu s Bobíkem, Myšpulínem, Fifinkou a Pinďou, oznámily internetové stránky fanoušků Čtyřlístku.

Rozdrtí film Čtyřlístek Avatara?

Film se bude jmenovat Čtyřlístek ve službách krále a režírovat ho má Michal Žabka, který má na kontě pár krátkometrážních animovaných snímků. Půjde o adaptaci knihy Kámen mudrců z roku 2005.

Vít Němeček, syn známého ilustrátora Čtyřlístku, poskytl fanouškovským stránkám první předběžné video ukázky, jak by mohl film vypadat. Postavičky prý budou modelované 3D technologií, ale film nebude celkově v 3D jako americký Avatar a Alenka v říší divů.

Čtyřlístek po listopadu tápal a přestřelil s marihuanou

Čtyřlístek prožíval svůj vrchol v 70. a 80. letech, kdy vycházel ve statisícových nákladech. Výtvarník Jaroslav Němeček se koncem 60. let inspiroval v zahraničních komiksech, které ale byly mnohem akčnější a krutější než roztomilý Čtyřlístek. První příběhy si psal sám, většinu pak vymyslela Ljuba Štíplová, která již zemřela.

Po listopadu 1989 Čtyřlístek oslabila konkurence. Autoři chtěli příběhy aktualizovat, ale občas ošklivě narazili na tvrdou kritiku v médiích, např. před pár lety, když začal Myšpulín a spol. vyzývat děti, aby udávaly ty, kdo mají u sebe marihuanu.

Video je jedním z návrhů, jak by mohl film vypadat, nejde o ukázku z filmu.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků