Hlavní obsah
Obal knihy Foto: Ikar

RECENZE: Fáma ve znamení otázek ohledně přijetí nové identity

Psychologický thriller s názvem Fáma je debut britské spisovatelky Lesley Karové. Nutno přiznat, že spíše než o thriller se jedná o psychologický román. Nicméně je zdařilý, propracovaný a zaobírá se zajímavým tématem.

Obal knihy Foto: Ikar
RECENZE: Fáma ve znamení otázek ohledně přijetí nové identity

Hlavní hrdinka příběhu je svobodná matka, realitní makléřka Joanna. Právě se se svým pětiletým synem Alfiem přistěhovala do přímořského městečka Flinstead. Jednoho dne zaslechne fámu o vražedkyni Sally McGowanové, která tam údajně pod novou identitou žije. Joanna ve volném čase navštěvuje čtenářský klub a právě tam, pod vidinou větší obliby u tamních matek, předá informaci dál.

Možností, že je fáma pravdivá, je současně fascinovaná. Snaží se proto zjistit více o případu, kdy desetiletá dívka zabila pětiletého Robbieho Harrise. Neověřená zpráva se postupně šíří městem dál, až ovlivňuje téměř všechny jeho obyvatele.

Příběh je vyprávěný z pohledu hlavní hrdinky v první osobě. Joanny styl přemýšlení je poutavý, přesvědčivý a je tudíž snadné se s ním ztotožnit. Popis patří mezi autorčiny silné stránky a je logické, že je na něm většina díla vystavěna. Text funkčně ozvláštňují články z novin, které Joanna po nocích pročítá.

Kromě toho má děj dobře vyfabulovaný zvrat. Nicméně pro některé čtenáře může být zklamáním, že přichází poměrně pozdě (až v poslední čtvrtině díla) a napětí je tak v knize celkem spíše poskromnu.

Lesley Kara: Fáma
Ikar, překlad Naďa Špetláková, 288 stran, 379 Kč

Hodnocení: 80 %

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků