Hlavní obsah
Irena Budweiserová. Foto: budweiserova.com

RECENZE: Ani spirituál se nemusí bát češtiny

Zpěvačku Irenu Budweiserovou jsme si navykli vnímat jako součást Spirituál kvintetu, to už ale dávno není pravda. Kromě toho, že sólové věci dělala už v devadesátých letech, po odchodu ze skupiny v roce 2011 vydala například desku Hlavně ne klid (2012) a letos další studiovou novinku Hold On.

Irena Budweiserová. Foto: budweiserova.com
RECENZE: Ani spirituál se nemusí bát češtiny

Deska Hold On se pohybuje od bluesových nálad až do funku, a to v poměrně jednoduchém střízlivém zvuku, který písním sluší. Zpěv drobně dozdobují citlivé bluesové kytary (Miroslav Linka a Jaroslav Šindler), basa (Petr Dvorský), občas i piano (Jiří Vidasov).

Repertoáru nelze mnoho vytknout – stařičké spirituály, taková ta prověřená „klasika“, kterou se tu nikdo nesnaží posunovat do současné doby radikálními překopáním či snad dokonce elektronikou – True Religion, Joshua, Hush, How I Got Over. Budweiserová rozhodně má hlas a spirituály miluje, skladbám dodává tolik emocí, kolik potřebují. Podivná je ovšem její výslovnost v angličtině. Když si ale výjimečně napíše vlastní český text, vůbec to nezní špatně.

Celkové hodnocení: 70 %

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků