Hlavní obsah
Talib Kweli Foto: LMB

Přední postava amerického rapu Talib Kweli vystoupí v pondělí v pražském Lucerna Music Baru. Do České republiky se vrací po pěti letech. Poprvé se představil na Hip Hop Kempu.

Talib Kweli Foto: LMB
Rapper Kweli vystoupí v Praze

Čtyřicetiletý Kweli patří k předním postavám rapu na počátku nového tisíciletí. Upozornil na sebe už v druhé půlce devadesátých let, když se spojil s Mos Defem a vytvořili Black Star. Oba spolupracovali i mimo něj, přispěli mimo jiné na kompilaci Red Hot + Indigo, která byla poctou jazzmanovi Dukovi Ellingtonovi.

Kweli v té době vydal i album s Hi-Tekem Train of Thoughs.

V roce 2002 se Kweli vydal na sólovou dráhu, kde zamířil více k mainstreamu. Spolupracoval s Kanye Westem i s Dilated People.
 
V roce 2005 založil vlastní label Blacksmith, na kterém vydával vlastní alba, ale i další desku s Hi-Tekem nebo nahrávky Jean Grace.

V roce 2011 založil další vlastní label Javotti, na němž vydává vlastní tvorbu i nahrávky spřízněných tvůrců. Na jeho deskách se podíleli přední producenti včetně RZA i rappeři jako Busta Rhymes. Kweliho záběr je však širší, což potvrzuje i to, že se podílel na coveru písně Willie The Pimp Franka Zappy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků