Hlavní obsah
V Kytici budou k vidění například Jana Boušková či Pavla Beretová. Foto: ČT Art/Pavel Hejný

Podzim na stanici ČT art odstartuje přímý přenos vyprodané Kytice z Národního divadla

Moderně a zároveň klasicky odstartuje letošní podzimní sezona na televizní stanici ČT ART. Tuto neděli 30. srpna mohou diváci zhlédnout od 20.00 hodin přímý přenos velmi úspěšného představení Činohry Národního divadla Kytice, které je jinak beznadějně vyprodané.

V Kytici budou k vidění například Jana Boušková či Pavla Beretová. Foto: ČT Art/Pavel Hejný
Podzim na stanici ČT art odstartuje přímý přenos vyprodané Kytice z Národního divadla

Jde o jevištní adaptaci slavných balad Karla Jaromíra Erbena v divadelní režii tandemu SKUTR. V hlavních rolích se představí František Němec, Iva Janžurová, Jana Preissová, Taťjana Medvecká a další.

„U Kytice je nad tím vším cítit, jak si nejstarší generace herců podává ruku s nejmladšími členy souboru divadla. Několikrát se stalo, že představení působilo skoro až jako obřad v kostele. Máme blízko k folkloru, jeho ozvuky se objevují skoro v každé naší inscenaci. Doufám, že z Kytice je cítit, že ji bereme vážně, nebojujeme s ní, ale naopak je zde určitý zdravý respekt,“ podotkl režisér Martin Kukučka z tandemu SKUTR.

Taťjana Medvecká a Iva Janžurová.

Foto: ČT Art/Pavel Hejný

Kulturní stanice ČT ART nabídne na podzim divákům příběh hudebníka, politika a moderátora Michala Prokopa, film mapující více než osmdesát let života hudebního kritika Jiřího Černého i stoletou historii jedné z nejznámějších českých loutek Josefa Spejbla.

Součástí pravidelného zářijového programu je Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha, jehož 57. ročník se letos uskuteční od středy 23. do soboty 26. září. Stanice ČT ART uvede při této příležitosti v premiéře snímky o dlouholeté primabaleríně Národního divadla Tereze Podařilové nebo o světoznámém operním tenorovi Pavlu Černochovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků