Hlavní obsah
Jamie Cullum na obalu novinky Foto: Universal Music

Pianoman Jamie Cullum nahrál novinku v Abbey Road

Anglický zpěvák a multiinstrumentalista Jamie Cullum vydává kolekci The Pianoman At Christmas, která vznikala ve studiích Abbey Road.

Jamie Cullum na obalu novinky Foto: Universal Music
Pianoman Jamie Cullum nahrál novinku v Abbey Road

Na deseti původních písních se podílelo 57 britských hudebníků pod dohledem producenta Grega Wellse. Cullum by je chtěl představit živě 6. června 2021 v pražském O2 universu.

„Velká část vánoční hudby, kterou všichni milujeme, je plná věcí, které mě v písničkách opravdu přitahují. Naše uši se zdají být od prosince připravené na big bandy, obrovské orchestry, krásné změny akordů a soustředěné, nadčasové texty. Je to svět klasického psaní písní, ve kterém působím od začátku své kariéry. A tak jsem si dal za úkol zkusit napsat deset originálních vánočních písní, které využily těchto schopností a posedlostí k vytvoření něčeho necynického a dobrodružného, plného radostí a složitostí, po čem byste mohli každý rok sáhnout,” řekl Cullum.

„Měl jsem takové štěstí, že se všech koutů této desky dotklo to nejlepší na světě – od legendárního Studia 2 na Abbey Road až po inženýry, aranžéry, producenta a mixéra. Doufám, že péče, pozornost k detailům a čirá radost, kterou jsme do této desky vložili, přinese o Vánocích trochu kouzla.”

Jamie Cullum proslul propojováním světů jazzu a popu. Má za sebou dvacetiletou kariéru, která přinesla i spolupráci s takovými jmény jako Herbie Hancock, Pharrell Williams a Kendrick Lamar.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků