Hlavní obsah

Papírek s Lennonovým náčrtkem písně vynese podle odhadů třináct miliónů

Nadstandardně solventní hudební fandové si mohou do své sbírky pořídit papírek, na kterém si John Lennon načrtl píseň A Day in the Life. Podle odhadů by se mohl v aukci prodat za cca 700 000 dolarů (13 miliónů korun).

Papírek s Lennonovým náčrtkem písně vynese podle odhadů třináct miliónů

Osmnáctého června se Lennonovy poznámky budou dražit v New Yorku. Na papíru je vidět, jak autor píseň vymýšlel a opravoval, jsou tam řádky psané modrým i červeným inkoustem, škrty a poznámky po straně.

Písnička se nakonec dostala na konec alba Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band, oceněného Grammy. Podle amerického časopisu Rolling Stone je to zásadní skladba patřící mezi nejlepší v historii (v tabulce 500 nejlepších písní jí časopis dal číslo 26). Svého času ji nechtěla hrát BBC, protože text propagoval drogy, a v některých asijských zemích vůbec nevyšla.

Podle aukční síně Sotheby's se v minulosti podobně prodal rukopis jiné písně Beatles (All You Need Is Love) za milión dolarů.

Beatlesácký propadák z roku 2005

Na druhou stranu není pravdou, že by se prodalo cokoliv, co souvisí s Beatles. V roce 2005 se v Anglii očekával prodej náčrtku písně I'm Only Sleeping za asi 200 tisíc liber (6 miliónů korun) a nakonec se neprodal. Nikdo ho nechtěl ani za vyvolávací cenu. Roli mohlo hrát i to, že píseň nepatří ke známým hitům. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků