Hlavní obsah
Petr Váša a jeho fyzické básnictví. Foto: Martin Tesařík

Nový ředitel Karlínského divadla nehodlá nic bořit

S novináři se v pátek odpoledne v Kongresovém centru Praha poprvé setkal nový ředitel Hudebního divadla v Karlíně (HDK) Egon Kulhánek, který byl jmenován radou hl. m. Prahy za odvolaného ředitele Ladislava Županiče do roku 2005.

Petr Váša a jeho fyzické básnictví. Foto: Martin Tesařík
Nový ředitel Karlínského divadla nehodlá nic bořit

"Nehodlám nic bořit, ale navázat na dobré tradice karlínského divadla, zachovat operetní soubor, otevřít se uměleckému světu, získat mladou diváckou generaci a zejména se zasadit o to, aby se soubor na podzim 2005 vrátil do zrekonstruované karlínské budovy," shrnul své plány nový ředitel. Otázky na konkrétní kroky své koncepce odmítl s tím, že se se situací karlínského divadla i s jeho repertoárem musí nejprve seznámit.

Pražský radní pro kulturu Igor Němec (ODS) novinářům sdělil, že pro jmenování Kulhánka se rozhodl na základě konzultací s odborníky, z nichž ale prozradil pouze herečku Yvettu Blanarovičovou. Nové vedení HDK přišli podpořit šéfdirigent Arnošt Moulík, sólisté Iveta Dufková a Miro Grisa, předlistopadový ředitel HDK Antonín Hardt a nový šéf operetního souboru, tenorista Jan Ježek. Kulhánek potvrdil, že o pozici uměleckého šéfa souboru jedná též s režisérem Petrem Novotným.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků