Hlavní obsah

Nový ředitel Karlínského divadla nehodlá nic bořit

31. 1. 2003, 18:00 – PRAHA
Novinky, Radmila Hrdinová

S novináři se v pátek odpoledne v Kongresovém centru Praha poprvé setkal nový ředitel Hudebního divadla v Karlíně (HDK) Egon Kulhánek, který byl jmenován radou hl. m. Prahy za odvolaného ředitele Ladislava Županiče do roku 2005.

Foto: Martin Tesařík

Petr Váša a jeho fyzické básnictví.

Článek

"Nehodlám nic bořit, ale navázat na dobré tradice karlínského divadla, zachovat operetní soubor, otevřít se uměleckému světu, získat mladou diváckou generaci a zejména se zasadit o to, aby se soubor na podzim 2005 vrátil do zrekonstruované karlínské budovy," shrnul své plány nový ředitel. Otázky na konkrétní kroky své koncepce odmítl s tím, že se se situací karlínského divadla i s jeho repertoárem musí nejprve seznámit.

Pražský radní pro kulturu Igor Němec (ODS) novinářům sdělil, že pro jmenování Kulhánka se rozhodl na základě konzultací s odborníky, z nichž ale prozradil pouze herečku Yvettu Blanarovičovou. Nové vedení HDK přišli podpořit šéfdirigent Arnošt Moulík, sólisté Iveta Dufková a Miro Grisa, předlistopadový ředitel HDK Antonín Hardt a nový šéf operetního souboru, tenorista Jan Ježek. Kulhánek potvrdil, že o pozici uměleckého šéfa souboru jedná též s režisérem Petrem Novotným.

Reklama

Související témata:

Související články

Županič v Karlíně končí

28. 1. 2003, 17:44

Ladislav Županič působil ve funkci ředitele Hudebního divadla v Karlíně (příspěvkové organizace pražského magistrátu) deset let. Včera ho městská na návrh...

Bylo to překrásných deset let

29. 1. 2003, 18:04

"Dnes jsem dal sám sobě výpověď jako herec karlínského souboru řediteli, kterým jsem dnes poslední den," komentoval svou situaci na setkání s novináři...

Výběr článků