Hlavní obsah

Novinky nestředního proudu: Yvonne Sanchez, Redl, Nerez, Fast Food Orchestra

Mimo střední proud popu se vydává nejen půvabná jazzová vokalistka Yvonne Sanchez se svými písněmi o lásce, ale také Vlasta Redl, Nerez či Věra Špinarová a Fast Food Orchestra.

Novinky nestředního proudu: Yvonne Sanchez, Redl, Nerez, Fast Food Orchestra

Vlasta Redl: Koncert, který se nekonal

Folk-rockový zpěvák a multiinstrumentalista Vlasta Redl dal dohromady novou kapelu:
„Ocitl jsem se obklopen skvělými hudebníky, jejichž domovskými soubory jsou např. Buty, J. Kirschner, R. Müller, P. Lipa, a kteří mají za sebou již i společné účinkování se světovými špičkami, jako jsou mj. Mike Stern, Dave Weckl, Victor Bailey (Madonna) nebo Bobby McFerrin.“

Album je vlastně záznamem jarního turné skupiny, jež vyvrcholilo výpravným vystoupením v zámecké zahradě v Třeboni, kterého se zúčastnila celá řada hostů.

Nerez: V Orlové a v Betlémě

Alternativní Nerez sáhl do archívu. Na prvním CD najdete unikátní záznam z roku 1985. Magnetofonový pásek zaznamenal jedinečnou atmosféru koncertu skupiny, která byla právě na vzestupu a hrála písně, které už tehdy byly hity.

Jako druhé je do 2CD zařazeno trochu zapomenuté album Nerez v Betlémě z roku 1993. Album obsahuje jednak veselé vesnické koledy, jednak krásné liturgické texty, které zaranžoval Vítek Sázavský. Mezi zajímavými hosty na albu hrají např. Radůza - budoucí velká hvězda české populární hudby, Iván Gutiérrez - kytarista a písničkář z Kolumbie, Miroslav Kejmar - sólista České filharmonie, vynikající houslista Ivan Ženatý ad. Členové skupiny Nerez na albu „pouze“ zpívají.

Yvonne Sanchez: Songs About Love

Fenomenální zpěvačka s kubánsko-polskou krví Yvonne Sanchez přichystala své třetí album. V komorním stylu jen s kytarou intepretuje klasiky jako The Look Of Love, Night And Day a Corcovado i své autorské písně.

Věra Špinarová: Největší hity 1970-2010

Čtyřicet let zpívání se snaží shrnout 3CD Věry Špinarové. Zpěvačka, která prošla mimo jiné skupinami Flamingo a Majestic, se nikdy nazařadila do manistreamu, byť vlastnila ohromný hlas. V českém popu každopádně nesmazatelnou stopu.

Fast Food Orchestra: Wanted for Cooking

Kapela Fast Food Orchestra se odkonce devadesátých let věnuje reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku a hip-hopu. Jejich nejnovější album se jmenuje Wanted for Cooking.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků