Hlavní obsah

Nové knihy - Jeffery Deaver, Stephen King i Candace Bushnellová

Tento týden vychází kniha Chopinův rukopis, kterou společně napsalo patnáct předních amerických thrillerových autorů v čele s Jefferym Deaverem, nového vydání se dočkal brilantní román Stephena Kinga Cujo nebo známý Sex ve městě Candace Bushnellové.

Nové knihy - Jeffery Deaver, Stephen King i Candace Bushnellová

 

Jeffery Deaver, David  Hewson, James Grady,...:  Chopinův rukopis    


Román Chopinův rukopis je dílem patnácti spisovatelů, kteří patří k nejlepším světovým autorům thrillerů. Základní obrysy vtiskl příběhu Jeffery Deaver, jenž napsal úvodní a dvě závěrečné kapitoly, další mají na svědomí například Lee Child, James Grady, Joseph Finder nebo Lisa Scottolineová.

Harold Middleton viděl na vlastní oči zvěrstva páchaná v bývalé Jugoslávii. Dnes se věnuje sběratelství a ověřování pravosti hudebních rukopisů. Jeden z nich, partitura skladatele Frederyka Chopina, však skrývá tajemství. Middleton odváží partituru z Polska k analýze a ani v nejmenším netuší, že se právě stal terčem vražedné štvanice...

Domino, překlad Jiří Kobělka, 208 str., váz., 219 Kč

 

 

Candace Bushnellová: Sex ve městě


Román Candace Bushnellové proslavil slavný americký seriál  Sex ve městě. Jeho knižní předloha  přináší příběhy oblíbené dámské čtveřice.

Carrie, prototyp ztrápené mladé spisovatelky, hledá lásku výhradně na nesprávných místech, a ne vždy vychází všechno podle jejích představ. Její přítelkyně Samantha, Miranda a Charlotte jsou také nadšenými lovkyněmi mužů a vždy jsou ochotny posloužit velice konkrétními radami.

BBart., překlad Jiřina Stárková, 256 str., váz., 249 Kč

 

 

Stephen King: Cujo    


Stephen King ve svém románu dokazuje, že zlo může nabývat mnoha podob, a napínavý, dynamický děj umocňuje brilantním zachycením psychiky hlavních postav, včetně Cuja.

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes Cujo pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně a rozvíří tak spící zlo - krutější než smrt sama. Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a křičí při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy.

Beta, překlad Ivan Němeček, 264 str., váz., 269 Kč

 

 

Donald McCaig: Rhett Butler


Margaret Mitchellová zakončila slavný příběh románu Jih proti Severu dosti nejednoznačně, a on od té doby nedává spát čtenářům ani spisovatelům. Příběh Scarlett O´Harové dokončila před časem Alexandra Ripleyová, a nyní Donald McCaig zpracoval osudy tajemného Rhetta Butlera.

Na počátku románu je Rhett svobodomyslný chlapec. Jeho nesmiřitelný otec však touží vše a všechny ovládat, což vede k nesmírné tragédii. Rhettovýma očima čtenář může vnímat i další postavy: dceru dozorčího Belle Watlingovou, Rhettovu odvážnou a rozhodnou sestru Rosemary a další přátele. Je tu samozřejmě také Scarlett O'Harová, tvrdohlavá a vášnivá žena, jejíž život je propojen s Rhettovým.

Ikar, překlad Michaela Náhliková, 408 str., váz., 269 Kč

 

 

Nick Carter: Největší americký detektiv - Král zlodějů a jiné příběhy


Postava brakové literatury Nick Carter, „slavný americký detektiv", je dodnes mnohými milovníky detektivek označován za nejpopulárnějšího literárního hrdinu všech dob. U nás ji nezapomenutelně zpracoval Oldřich Lipský v komedie Adéla ještě nevečeřela.

Tato kniha obsahuje tři volně na sebe navazující příběhy. Slavný detektiv v nich sotva unikne smrti a při snaze chytit prohnaného zločince Morrise Carrutherse bude muset předvést všechen svůj slavný um. Pomáhat mu bude jeho přítel policejní inspektor McClusky i další kolegové, ale Nick Carter bude vždy o krok před nimi...

Nakladatelství XYZ, 312 str., váz., 199 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků