Hlavní obsah

Nové knihy - Hovory s T. G. M. i Watchmen

Nově vycházejí Hovory s T. G. M Karla Čapka, kdo nestihl, může si nyní pořídit legendární komiks Alana Moorea Watchmen, zajímavý je i román Toma Roba Smithe Dítě číslo 44, který pojednává o řádění sériového vraha Andreje Čikatila.

Nové knihy - Hovory s T. G. M. i Watchmen

 

Karel Čapek: Hovory s T. G. M.    


Mimořádně ceněné dílo Karla Čapka vznikalo v letech 1928-36 na základě rozhovorů s prvním česko-slovenským prezidentem T. G. Masarykem. Spis vypovídá o prezidentově životě od dětství po jeho vstup do vysoké politiky. Seznámíme se s jeho pohledem na svět, s jeho ideály demokracie a humanismu a jeho politickými, náboženskými a filozofickými názory.

Fragment, 308 str., váz., 249 Kč

 

 

Brunonia Barryová: Věštění z krajky    


Strhující a překvapivě vypointovaná románová prvotina autorky Brunonie Barryové o novodobém honu na čarodějnice slavila u kritiky i čtenářů nevšední úspěch.

Towner Whitneyová nechtěla už nikdy věštit z krajky. Odjela ze Salemu. Neměla v plánu se vracet. Teď je zpátky v tomhle neblaze proslulém městě, dvacáté století pomalu končí a události začínají děsivě připomínat dávno minulou dobu čarodějnických procesů. Towner se stává součástí příběhu, který se zároveň pokouší vyprávět a jehož cesty se rozbíhají všemi směry jako vlákna krajky. Krajky tak vševidoucí a zrádné, jaké paličkovaly jen ženy ze Salemu...

Argo, překlad Kamil Pinta, 304 str., váz., 298 Kč

 

 

Alan Moore, Dave Gibbons: Watchmen


V novém vydání vychází legendární komiks Watchmen, jehož filmová adaptace právě vtrhla do kin.

V roce 1984 vyšly dva comicsy, které změnily žánr - a dodnes se fanoušci hádají, který z nich je zásadnější. V jednom hrál hlavní roli Batman a Frank Miller ho pojmenoval Návrat temného rytíře - a u druhého si Alan Moore vystačil s jediným slovem. Watchmen, tedy Strážci.

„Quis custodiet ipsos custodes?" ptali se už latiníci. Kdo střeží ty, kteří střeží nás? Je těžké dohlédnout na ty, kteří mají moc, i když jsou to normální lidé - a co teprve, když mají schopnosti, o kterých se nám ani nesnilo.

BB art, Crew, překlad Viktor Janiš, 416 str., váz., 990 Kč

 

 

Tom Rob  Smith: Dítě číslo 44    


Román Dítě číslo 44, zdařilý a oceňovaný debut mladého britského autora Toma Roba Smithe, vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatila. Román s reálným pozadím nabízí kromě strhujícího kriminálního příběhu i děsivý obraz diktatury, která se drží u moci jen díky stupňovanému teroru.

Sovětský svaz, rok 1953. Když se u železniční trati v Moskvě najde mrtvola malého chlapce, zaskočí příslušníka MGB Lva Děmidova - válečného hrdinu, upřímně oddaného režimu - tvrzení příbuzných oběti, že šlo o vraždu. Lev splní rozkazy a zatají fakta. Degradují ho a s manželkou pošlou do zapadlého města na Urale. Ke svému překvapení Lev zjistí, že k vraždám dětí dochází i tam...

Euromedia Group - Knižní klub, překlad Josef Hanzlík, 384 str., váz., 269 Kč

 

 

Sherman Alexie: Kouřové signály    


Americký prozaik indiánského původu předkládá ve své knize čtyřiadvacet příběhů ze života současných Indiánů, převážně z prostředí rezervace kmene Spokane ve státě Washington. Jeho do značné míry autobiografičtí hrdinové se potýkají s nezaměstnaností, alkoholismem a dalšími obecně lidskými starostmi, jsou však nuceni čelit i specifické situaci lidí zbavených od vlastní minulosti a tradic a neschopných přijmout cele za svůj svět moderní Ameriky, jímž jsou obklopeni.

Paseka, překlad Jiří Hrubý, 216 str., váz., 249 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků