Hlavní obsah
Plakát Foto: Zita Dvořáková

Nova slaví jubileum s archivními pořady

Venku mrzne, ale Nova se snaží nažhavit diváky na únorovou oslavu desátých narozenin. Posílá na obrazovku jednu novambu za druhou - a mezi ně vkládá staré pořady, které ocenila jako nejlepší, které kdy měla. Neděle sestavila nejsledovanější televize téměř výhradně z archivů.

Plakát Foto: Zita Dvořáková
Nova slaví jubileum s archivními pořady

"Bude to tak každý týden až do února," potvrdila výkonná ředitelka Novy Libuše Šmuclerová.

Podle stejného modelu bude pokračovat až do soboty 7. února, kdy chystá galavečer, i ve všední dny. Jen těch archivních kousků bude méně než o víkendech.

Zachytit typický přístup

Šéf publicistiky Radek John dohlédl na to, aby se ve střižně našly nejtypičtější reportáže z Občanského juda i cyklu Na vlastní oči. "Byly jich dohromady asi tři tisíce, jsme před zhroucením," postěžoval si. Některé reportáže jeho týmy dotočily, například Na vlastní oči tak díky tomu představí v lednu jako pětidílný speciál, který provede diváky uplynulým desetiletím.

"Začneme průřezem reportáží o tom, jak jsme bohatli. Němci si po válce řekli, že toho dosáhnou trpělivou prací, ale kdepak Češi," podotkl John a dodal, že jeho reportéři si vzpomněli i na to, kdo a jak nám vládl, vyrobili mapu českého zločinu a zajímali se o to, jak se v Čechách hledá štěstí.

Nova vzpomíná i na vlastní zábavné pořady, podle šéfa zábavy Ivana Rösslera jich dosud vyrobila neuvěřitelných dvaadvacet tisíc: "Zkusili jsme kdeco, mnohé samozřejmě už nevysíláme, protože neobstály. Točili jsme dokonce zábavu na ulici." Připomíná Rychlý prachyTajný závod, který rozvíjel na obrazovce dávnou recesistickou akci Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera. Na obrazovku Nova vrátila dokonce i jejich improvizační pořad Ruská ruleta.

Oslavy s Železným

Na finální oslavy prý Nova pozvala i bývalého ředitele Vladimíra Železného. "Možná přijde, ale možná ne, opravdu nevíme," odráží dotazy jeho nástupce Petr Dvořák.

Velký zábavný pořad, kterým budou publikum provázet rok po roce nejvýznamnější osobnosti Novy a s nimi také hosté, kteří zazářili mimo televizi, se bude teprve točit. Železný je v zahraničí a na odpověď Nova stále čeká.

Co bude po galavečeru?

Televize se ohlíží intenzivně, v archivu pátrala nejméně půlroku, vyrábí sestřihy reportáží i zábavy, ale na obrazovce by to mělo být vidět pouze v lednu a pak by měl být s minulostí konec.

Jenže co se opravdu začne dít 9. února, kdy se novácký národ probudí po prohýřeném víkendu s galavečerem, zatím nechce nikdo ani naznačit. Spekulace o změnách programového schématu a nových formátech televize nevyvrací ani nepotvrzuje. "Kdepak, všechno řekneme až později," usmívá se výkonná ředitelka Libuše Šmuclerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků