Hlavní obsah
Nová DVD 50.týden Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová DVD - Ošetřovatel, Bláznivá zatracená láska, Chaplin, Lord of the Dance

Tento týden vycházejí mimo jiné komedie o dvou osamělých mužích: hrdinovi filmu Ošetřovatel je totiž ve společnosti lvů příjemněji než ve společnosti ženy a toho z filmu Bláznivá zatracená láska poslala mezi nezadané jeho žena. Životopisný snímek Chaplin příblíží nejen život geniálního umělce, ale také dobu, kdy byl Hollywood nejoslnivější. Lord of the Dance je hudebně taneční dokument s Michaelem Flatleyem a poprvé nezkrácené verzi vychází legendární western Tenkrát na Západě.

Nová DVD 50.týden Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová DVD - Ošetřovatel, Bláznivá zatracená láska, Chaplin, Lord of the Dance

Ošetřovatel

Všechna zvířata ve Franklin Park Zoo zbožňují svého dobráckého ošetřovatele Griffina Keyese. Griffin, kterému je ve společnosti lva příjemněji než ve společnosti ženy, jednoho dne usoudí, že jedinou jeho možností, jak získat dívku svých snů, je odejít ze zoo a najít si zajímavější práci. Zvířata se v záchvatu paniky rozhodnou porušit svá prastará pravidla mlčení a odhalí své největší tajemství: umí mluvit! Aby Griffina přiměla zůstat, udělí mu lekci seznamování a dvoření – ve zvířecím stylu!

Ošetřovatel, USA 2011, komedie, režie:  Frank Coraci, hrají: Kevin James, Rosario Dawnson, Leslie Bibb a další

Bláznivá zatracená láska

Calu Weaverovi je něco okolo čtyřiceti a myslí si, že jeho manželství je perfektní. Avšak jen do doby, než jeho žena Emily požádá o rozvod. A tak se Cal náhle ocitne ve světě svobodných. Lásku začne hledat s pomocí zkušeného lamače dívčích srdcí Jacoba Palmera, díky kterému dosáhne Calovo mužství pozoruhodné změny. Uprostřed bláhových zamilování a romantických setkání, Cal a Jacob zjišťují, že být hráčem bez správného partnera není jen bláznivé a hloupé, ale naprosto nemožné...

Bláznivá zatracená láska, USA, 2011, romantický/komedie, 113 min., režie: Glenn Ficarra, John Requa, hrají: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone, Analeigh Tipton, Jonah Bobo a další

Chaplin

Snímek Chaplin je láskyplný portrét zachycující ve velké míře úžasný život a dobu Mladého Tuláka. Dětství prožité v Anglii je sklíčené chudobou. Smysl života nachází po boku přítele Macka Sennetta  a Douglase Fairbankse, mnohých žen, skandálních afér a neúprosným pronásledováním J. Edgarem Hooverem. Film Chaplin je obsáhlejší než životní příběh herce samotného a je ohromujícím zobrazením dávné doby, kdy byl Hollywood nejoslnivější.

Chaplin, USA, Francie, Itálie, Japonsko, 1992, životopisné drama, režie: Richard Attenborough, hrají: Robert Downey Jr., Dan Aykroyd, Geraldine Chaplinová, Paul Rhys, Anthony Hopkins, John Thaw, Milla Jovovich a další.

Lord of the Dance

Lord of the Dance je zpět se zcela novou, úchvatnou show, která byla natočena živě v Dublinu a Londýně během vyprodaného evropského turné 2011. V hlavní roli se představí tvůrce a irský tanečník Michael Flatley, který se poprvé k souboru Lord of the Dance připojil ve třinácti letech. Úchvatné představení v novém oslnivém stylu s nejmodernějším osvětlením, zvláštními efekty a skvělými kostýmy. Kromě podívané na představení Michaela Flatleye film nabízí i exkluzivní pohled do zákulisí.

Lord of the Dance, Velká Británie, 2011, dokument, taneční, hudební, 92 min., režie: Marcus Viner, hraje: Michael Flatley

Tenkrát na Západě 2 DVD

Film Sergia Leoneho poprvé v nezkrácené verzi. Je vynikající jako jeho obsazení a drsný v každém záběru starého dobrého západu. Henry Fonda hraje přesvědčivě tu nejtemnější postavu celé své dlouhé kariéry - naprosto nemilosrdného psychopata Franka, který bez jakýchkoli výčitek svědomí vyvražďuje celou rodinu. Jason Robards, míšenec, je ze strašlivého krveprolití křivě obviněn. Charles Bronson jako muž s harmonikou si pamatuje kruté týrání svého bratra. Tento mimořádný film, patří k jistě nejvýznamnějším snímků světové kinematografie.

Tenkrát na Západě 2 DVD, USA 1968, western, 159 min., režie: Sergio Leone, hrají: Henry Fonda, Claudia Cardinalová, Jason Robards, Charles Bronson, Gabriele Ferzetti, Paolo Stoppa, Woody Strode, a další

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků