Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová DVD – Disturbia, Denní hlídka i Grindhouse: Auto zabiják

Tento týden má na DVD premiéru teenagerský thriller Disturbia, ruská fantasy Denní hlídka nebo horor Quentina Tarantina Grindhouse: Auto zabiják.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová DVD – Disturbia, Denní hlídka i Grindhouse: Auto zabiják

Disturbia

 

Teenagerský thriller Disturbia nezapře inspiraci klasickými "voyeurskými" filmy jako jsou Okno do dvora Alfreda Hitchcocka nebo Antonioniho Zvětšenina.

Teenager Kale má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima. Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením.

Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley, a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich zaznamená velmi nezvyklé chování, až v něm začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah...

Disturbia, USA 2007, 105 min., režie: D. J. Caruso, hrají: Shia LaBeouf, Carrie-Anne Moss, David Morse, Matt Craven...

Denní hlídka


Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu.

Když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Dnevnoj dozor, Rusko 2006, 130 min., režie: Timur Bekmambetov, hrají: Valeri Zolotukhin, Konstantin Khabensky, Marija Porošina, Vladimir Menshov, Aleksei Chadov...

Grindhouse: Auto zabiják

Dlouholetí spolupracovníci Quentin Tarantino a Robert Rodriguez tohle léto uvádí do kin dva filmy ze společného projektu Grindhouse. Tarantinův film Auto zabiják je divoká jízda, kde sériový vrah drtí své oběti pomocí svého nadupaného auta.

Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček...

Grindhouse: Death Proof , USA 2007, 87 min., režie: Quentin Tarantino, hrají: Kurt Russell, Rosario Dawsonová, Vanessa Ferlitová, Jordan Laddová, Rose McGowanová...

 Válka rozumu a cti

Výpravný historický film vznikl podle japonského komiksu Bokkou, který byl inspirován čínskými legendami. Asijská megaprodukce se cíleně vyhýbá opojným symbolickým výjevům, které charakterizují čínské velkofilmy, a naopak se zaměřuje na bitevní strategii a především na filosofické a etické aspekty války. Zároveň však divákovi servíruje vynikající bojové sekvence a propracovanou scénografii.

Děj filmu se odehrává 380 let před Kristem. Čína je rozdělena na sedm království, která mezi sebou soupeří o moc. Když má dojít ke střetu obrovské armády panovníka Zhao s nepřipravenými obránci země krále Lianga, přichází jim na pomoc stratég Ge Li, který vede obranu města proti několikanásobné přesile.

Muk gong, Čína/Japonsko/Jížní Korea/Hong Kong 2006, 133 min., režie: Chi Leung 'Jacob' Cheung,hrají: Sung-kee Ahn, Siu-hou Chin, Si Won Choi…

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků