Hlavní obsah

Nová CD – U2, Kamelot i Ivan M. Jirous

Do hudebních obchodů po celém světě dorazila očekávaná deska irských U2 No Line On The Horizon, slyšet o sobě nechává i folkový Kamelot s novinkou Hořká sůl a nejen děti potěšíte cédečkem Ivana M. Jirouse s názvem Povídá šmudle ťululum.

Nová CD – U2, Kamelot i Ivan M. Jirous

U2: No Line On The Horizon


Po pěti letech přichází zásadní irská rocková kapela U2 s novým albem No Line On The Horizon, které nese číslovku dvacet. Nahrávání začalo loni ve Fezu v Maroku, pokračovalo ve studiích v Dublinu, New Yorku a dokončeno bylo v Olympic Studios v Londýně. Produkce se ujali dlouholetí spolupracovníci Brian Eno a Danny Lanois s pomocí Steve Lillywhita.

Prvním singlem se stala skladba Get On Your Boots, která dokazuje, že je definitivně zapomenuta doba tanečních a jiných experimentů a že album bude potvrzením návratu k velkým rockovým deskám s poctivými rock´n´rollovými kořeny.

Universal Music

 Kamelot: Mořská sůl


Už osmadvacet let hraje skupina Kamelot Romana Horkého, která nyní přichází s dvacátým albem nazvaným Mořská sůl. O materiál desky se jako obvykle postaral frontman kapely, jen v jedné písni ho podpořil Wabi Daněk. Jako singlová byla vybraná píseň V rákosí, ke které vznikne i videoklip.

Na jaře vyjedou Kameloti na turné, na kterém chtějí vytvořit rekord v za sebou jdoucích koncertech – již nyní je jich potvrzeno 106 a skupina bude tedy od jara až do léta den co den vystupovat.

 EMI

 Ivan M. Jirous: Povídá šmudle ťululum


Duchovní vůdce undergroundu, rocker, kunsthistorik, esejista, kulturní organizátor, výstředník a především básník Martin Jirous, zvaný Magor, psal pohádky a básničky svým dvěma malým dcerkám během těžkého žaláře ve Valdicích. Protože je nemohl otcovsky hladit a objímat, psal něžné a vroucí pohádky plné citu, říkačky, v nichž nonsens nahrazuje nesmírný stesk po vlastních dětech.

Křehké Jirousovy pohádky a básničky vypráví Aňa Geislerová za doprovodu hudby Dana Fikejze.

Supraphon

White Lies: To Lose My Life


Britský objev White Lies, kterému právě vychází debut To Lose My Life, nadchl britské kritiky natolik, že jej označili za jednu z nejnadanějších kapel roku 2009.

Znají se mládí a poprvé spolu vystoupili ve školním představení, kde basový kytarista Charles Cave a bubeník Jack Brown bušili do prkénka a trianglu. Jen o pár let později White Lies představili publiku temnou vyzrálou hudbu. Jako by zpěvák Harry McVeigh kázal ve stylu Juliana Copea za zvuků melodičtějších Interpol. Potemněla i jejich pódiová prezentace a oblečení. Koncerty White Lies se staly intenzivní, emotivní záležitostí se slzami v očích mnoha fanoušků.

Universal Music

 Moja Reč: Dual Shock


Přední slovenská hiphopová parta Moja řeč přichází se svým druhým albem Dual Shock, které rozdělila do dvou disků. Z hostů nechybějí taková jména jako popradský Zverina, H16 z Bratislavy, najdete tu i „vychytávky“ s Marianom Čekovským, Šanim Sásim, nebo společnou písničku s Gyongyi Bodišovou.

Pozoruhodný je obsah druhého CD, kde Moja Reč rapuje na živou hudbu se svojí legendární rezidentskou skupinou Komplot vedenou známou osobností hudební scény Jozefom Engererem.

EMI

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků