Hlavní obsah

Nová CD - Diana Krallová, Laura a její tygři i Arakain

Tento týden budou mít žně příznivci jazzu, vychází novinka od Diany Krallové a Johna Scofielda. Z českých luhů rozhodně stojí za zmínku nová Laura a její tygři nebo Arakain.

Nová CD - Diana Krallová, Laura a její tygři i Arakain

 

Diana  Krallová: Quiet Nights


Jazzová zpěvačka a pianistka Diana Krallová přichází s dvanáctým studiovým albem Quiet Nights, které, jak název napovídá, bude velice intimní. Převládají balady a bossa nova skladby, které napsal Antonio Carlos Jobim, mezi nimi se objeví The Boy from Ipanema či Walk on By.

Aranžmá má na svědomí Claus Ogerman, stejně jako u její úspěšné desky The Look Of Love. Dianu jako obvykle doprovází Anthony Hamilton a jeho band.

Universal Music

 

 

Laura a její tygři: Nejsou malý věci


Nejsou malý věci je nové album pražské skupiny Laura a její tygři, která letos oslaví čtvrt století existence. Laura pro tentokrát upustila od jazzpopových melodií a vrátila se ke svým punkrockovým začátkům.

Frontman Karel Šůcha o říká: "Ustoupili jsme od jazzových a popových vlivů a zjednodušili aranžmá. Ve spirále jsme se vrátili ke svým punkrockovým začátkům. Laura je nyní ve výborné formě – technicky na výši, plná energie a neustrnulá v muzikantských dogmatech.“

Panther

 

 

John Scofield: Piety Street


Kytarová legenda John Scofield vydává nové album, které na podzim představil naživo v Praze.
"Vždy jsem chtěl nahrát bluesový projekt a také s ním koncertně vystupovat, protože to je žánr, se kterým jsem jako kytarista začínal," říká Scofield o kapele, jež dostala název Piety Street Band a se kterou nové album natočil.

Inspiraci John Scofield čerpal nejen u klasického dvanáctitaktového blues, ale také v gospelu a funku. Ten je ostatně zásadní příměsí jeho rukopisu i v jazzovém repertoáru.

Universal Music

 

 

KMFDM: Blitz


Německá industriální elektro parta KMFDM, která působí na scéně již pětadvacet let, přichází s šestnáctým řadovým albem Blitz. Sestava v čele s zpěvákem Sashou Konietzkem se pustila do  politického protestu. Mezi jedenácti novými songy najdeme i předělávku Being Boiled od The Human League.

Panther

 

 

Arakain: Restart     


Na svém novém albu Restart přichází skupina Arakain se zdravě agresivními rychlými thrashovými vypalovačkami a přináší silné kytarové riffy, které se střídají s typickými arakainovskými baladami.  Nechybí chytlavé melodie ani příslovečný smysl pro harmonii. Skladatelsky a textově se zapojila celá kytarová sekce Kub, Mach, Urban.

Nový počin skupiny Arakain podpoří velké jarní turné po celé České republice a pět koncertních zastávek na Slovensku. Arakain Space Tour odstartovalo 13. března. v Polné u Jihlavy a do 4. května nabídne celkem dvaadvacet koncertů

Sony BMG

 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků