Hlavní obsah

Nová alba: White Lies, Wohnout i Gogol Bordello

Další srpnový týden přináší alba, která bychom neměli jen tak přehlédnout. The White Lies jsou tu se svým třetím počinem, Gogol Bordello se šestým a například Wohnout nabízejí dokument o své zatím poslední desce.

Nová alba: White Lies, Wohnout i Gogol Bordello

White Lies: Big TV

Nová alba

Foto: Universal Music

Big TV je třetí album britské postpunkové kapely, která se na něm pokusila odpoutat od utahaných momentů své minulé desky a přijala polohu spíše svěží formace, jež se na onen post-punk dívá s nadhledem a nepodléhá mu. Kolekce má atmosféru, kterou si trojice svým zvukem vytvořila již na minulých dvou deskách. Není to žádný výrazný krok ke změně či změna sama, alespoň ale ubylo skepse.

 

Wohnout: Elektronická slepice

Nová alba

Foto: archiv Wohnout

Na světě je dokument o zrodu posledního alba skupiny Wohnout nazvaného Našim klientům. Vznikal od doby, kdy kapela přišla s koncepcí desky. Jeho autorem je Oleg Homola, úspěšný fotograf a otec bratrů Homolových, frontmanů Wohnoutu. Snímek ukazuje všechny fáze zrodu jedné z nejpodařenějších desek pražské kapely.

 

Gogol Bordello: Pura Vida Conspiracy

Nová alba

Foto: archiv Gogol Bordello

Šesté album newyorské gypsypunkové formace Gogol Bordello v sobě opět mísí prvky mnoha hudebních inspirací včetně world music. V tom se kapela kolem charismatického Eugena Hütze nijak neomezuje. Naprosto strhující je ovšem energie, která z nahrávek prýští. Ne že by se tu koncertní podařilo na desku stoprocentně dostat, vysoké procento jí tam ale opravdu je.

 

The Civil Wars: The Civil Wars

Nová alba

Foto: LLC Records

The Civil Wars je druhé album stejnojmenného indiefolkového tandemu z amerického Nashvillu. Je na něm dvanáct kompozic, které produkoval Charlie Peacock, jednu produkoval i slovutný Rick Rubin. Skladby nepostrádají hudební nápady, osobitý projev ani civilnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků