Hlavní obsah
Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Nová alba: Nasycen, Sara Bareilles, Circa Waves a Russell Morris

Aktuální albová várka je pozvánka na výlet do světa. Je v ní zastoupena České republika, Velká Británie, Amerika i Austrálie. A novinky to jsou zajímavé a poctivé.

Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz
Nová alba: Nasycen, Sara Bareilles, Circa Waves a Russell Morris

Nasycen: Ráno

Nová alba

Foto: Jiný břeh

Albová novinka pražské kapely Nasycen, která je představitelem AOR, tedy „rocku pro dospělé“, je stylově pestrá. V čele skupiny stojí autor písní Raven. Na kolekci jsou pak skladby poprockové, rhythm’n’bluesové i bluesové, a všechny nesou silné básnické texty.

Sara Bareilles: Amidst the Chaos

Nová alba

Foto: Epic

Šesté studiové album americké zpěvačky Sary Bareilles přináší opět kombinaci popu a soulu. Na desce je tucet písniček, autorkou poloviny z nich je sama zpěvačka, na některých spolupracovala s dalšími skladateli.

Circa Waves: What’s It Like Over There?

Nová alba

Foto: PIAS

Na svém před časem velmi syrovém zvuku britská indierocková skupina Circa Waves zapracovala. Ten aktuální je o poznání sofistikovanější. I na v pořadí třetí studiové desce jsou nicméně úderné skladby, bez úvodního intra devět.

Russell Morris: Black And Blue Heart

Nová alba

Foto: Liberation Records

Russell Morris je australská bluesrocková legenda. Je mu sedmdesát let a na hudební scéně je od poloviny šedesátek. O nových písničkách hovoří jako o těch, s nimiž se vrátil ke kořenům a do krajů, odkud přišel. Je to poctivá a nesmlouvavá muzika.

Periphery: Periphery IV: Hail Stan

Nová alba

Foto: Century Media

Periphery je divoká americká progmetalová kapela, jež přichází se svým šestým studiovým albem. Je na něm devět kompozic, v nichž formace hudebně říká vše složitě. Její muzika je k poslechu, pak v ní lze nalézt spoustu hudebních laskomin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků