Hlavní obsah
Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Nová alba: Debbi, Blondie, Slowdive či SharkaSs

Zajímavý týden se zajímavými novinkami. Se třetím albem přichází česká zpěvačka Debbi, s debutem její kolegyně SharkaSs, je třeba nepřehlédnout novinky skupin Blondie či Slowdive, jež přišla s čerstvým albem po dvaadvaceti letech.

Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz
Nová alba: Debbi, Blondie, Slowdive či SharkaSs

Debbi: Break

Nová alba

Foto: Universal Music

Třetí album české zpěvačky Debbi produkoval Dušan Neuwerth. Interpretka se dotýká moderních podob popu, skladby znějí moderně, je v nich život a nápaditá melodika. Vše je zpíváno anglicky.

 

Blondie: Pollinator

Nová alba

Foto: Warner Music

Jedenácté studiové album americké rockové kapely Blondie je v její diskografii nové po třech letech. Formace na něm tentokrát ctí svůj tradiční sound, a jako obvykle sází na příjemný hlas zpěvačky Debbie Harryové.

 

SharkaSs: Protiklady

Nová alba

Foto: Supraphon

Debutové album dvaadvacetileté české skladatelky, zpěvačky a textařky SharkaSs přináší skladby vedené v duchu nezávislého poprocku míseného s hip-hopem. V textech je občas kontroverzní, v hudební složce pracuje s průniky dalších žánrů.

 

Slowdive: Slowdive

Nová alba

Foto: Dead Oceans

Legendární britská dreampopová kapela z Readingu se před třemi roky vrátila po devatenáctiletém mlčení na scénu. Nyní vydává novou desku, v pořadí čtvrtou, přičemž předešlá Pygmalion vyšla v roce 1995.

 

Nick Cave And The Bad Seeds: Lovely Creatures

Nová alba

Foto: Warner Music

Na výběrovém dvojalbu je jednadvacet skladeb, které vytvořili australský hudebník, textař a zpěvák Nick Cave se svou doprovodnou kapelou The Bad Seeds. Nejstarší záznamy sahají až do první poloviny osmdesátých let.

 

Budoár staré dámy: Sůl

Nová alba

Foto: Indies Scope Records

Nové album brněnské alternativní skupiny vzniklo v létě a na podzim 2016. Texty hledí s nadhledem kolem sebe. Kromě těch od zpěvačky Marty Kovářové jsou na albu také zhudebněné texty básníka Karla Šiktance, Lubora Kasala a výtvarníka Paula Klee.

 

The Afghan Whigs: In Spades

Nová alba

Foto: Sub Pop Records

Americká rocková kapela přichází se svou v pořadí osmou studiovou albovou nahrávkou. Je na ní deset skladeb, na jejichž realizaci se ve studiu podílela řada hudebníků. Reakce zahraničních médií na desku jsou vcelku pozitivní.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků