Hlavní obsah
Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Nová alba: Debbi, Blondie, Slowdive či SharkaSs

Zajímavý týden se zajímavými novinkami. Se třetím albem přichází česká zpěvačka Debbi, s debutem její kolegyně SharkaSs, je třeba nepřehlédnout novinky skupin Blondie či Slowdive, jež přišla s čerstvým albem po dvaadvaceti letech.

Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz
Nová alba: Debbi, Blondie, Slowdive či SharkaSs

Debbi: Break

Nová alba

Foto: Universal Music

Třetí album české zpěvačky Debbi produkoval Dušan Neuwerth. Interpretka se dotýká moderních podob popu, skladby znějí moderně, je v nich život a nápaditá melodika. Vše je zpíváno anglicky.

 

Blondie: Pollinator

Nová alba

Foto: Warner Music

Jedenácté studiové album americké rockové kapely Blondie je v její diskografii nové po třech letech. Formace na něm tentokrát ctí svůj tradiční sound, a jako obvykle sází na příjemný hlas zpěvačky Debbie Harryové.

 

SharkaSs: Protiklady

Nová alba

Foto: Supraphon

Debutové album dvaadvacetileté české skladatelky, zpěvačky a textařky SharkaSs přináší skladby vedené v duchu nezávislého poprocku míseného s hip-hopem. V textech je občas kontroverzní, v hudební složce pracuje s průniky dalších žánrů.

 

Slowdive: Slowdive

Nová alba

Foto: Dead Oceans

Legendární britská dreampopová kapela z Readingu se před třemi roky vrátila po devatenáctiletém mlčení na scénu. Nyní vydává novou desku, v pořadí čtvrtou, přičemž předešlá Pygmalion vyšla v roce 1995.

 

Nick Cave And The Bad Seeds: Lovely Creatures

Nová alba

Foto: Warner Music

Na výběrovém dvojalbu je jednadvacet skladeb, které vytvořili australský hudebník, textař a zpěvák Nick Cave se svou doprovodnou kapelou The Bad Seeds. Nejstarší záznamy sahají až do první poloviny osmdesátých let.

 

Budoár staré dámy: Sůl

Nová alba

Foto: Indies Scope Records

Nové album brněnské alternativní skupiny vzniklo v létě a na podzim 2016. Texty hledí s nadhledem kolem sebe. Kromě těch od zpěvačky Marty Kovářové jsou na albu také zhudebněné texty básníka Karla Šiktance, Lubora Kasala a výtvarníka Paula Klee.

 

The Afghan Whigs: In Spades

Nová alba

Foto: Sub Pop Records

Americká rocková kapela přichází se svou v pořadí osmou studiovou albovou nahrávkou. Je na ní deset skladeb, na jejichž realizaci se ve studiu podílela řada hudebníků. Reakce zahraničních médií na desku jsou vcelku pozitivní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků