Hlavní obsah
FruFru Foto: frufru.cz

Nezávislá CD: FruFru, Psychedelic Morning, Snídaně u Tiffanyho, Steve Jobs

Mimo svět globálních vydavatelů se vynořila CD českých interpretů jako FruFru a Psychedelic Morning. Jsou tu také audioknihy Snídaně u Tiffanyho a Cesta Steva Jobse.

FruFru Foto: frufru.cz
Nezávislá CD: FruFru, Psychedelic Morning, Snídaně u Tiffanyho, Steve Jobs

FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči. V únoru 2003 vydali debutové CD Hmotný svět a následovala alba Nevěř tichu nebo Až přiletí tučňák.

Studiová novinka Freak Show opět míchá alternativní rock, jazz a funk v lehce psychedelickém oparu. Rozhodně se nesnaží o rádiovou hitovost. Potěší některé vyhrávky na kytaru a saxofon, jež se pohybují na pomezí jazz-rocku. Nejednou připomínají styl Michala Pavlíčka (což neznamená, že jsou zcela stejné). Silná melodie, která by se zaryla do paměti, se FruFru zatím vyhýbá. Přesto slušná práce.

Psychedelic Morning

Kytara, cigareta a podivné ráno, kdy přemítáte, zda ten nastávající den bude taky tak na nic jako ten předchozí. Freak folk Gregoryho Dimanche transformoval v jednočlenný projekt Psychedelic Morning a nové písničkářské album Ciagareta ve dvou. Třináct skladeb jednoho Čecha s argentinskými předky a francouzskou babičkou, která měla ráda Edith Piaf...

Album nezabředává do složitých aranží a komplikovaných melodií. „Psychoráno jsou obyčejný songy, který vznikají samovolně, nenuceně během strašně krátké chvíle a jsou strašně spontánní,“ říká o vzniku skladeb Gregory.

Snídaně u Tiffanyho

Snídaně u Tiffanyho

Foto: Radioservis

Capoteho novela Snídaně u Tiffanyho je prózou nepříliš rozsáhlou, svým významem se však řadí k pilířům americké literatury. Hrdinka knihy, Holly Golightlyová, je dívka lehčích mravů, která má za sebou tvrdé dětství a chce za každou cenu dosáhnout úspěchu. Protože to neumí jinak, prostředkem je jí vlastní půvab a slabůstky starších bohatých pánů. Novelu proslavila i její Oscary ověnčená filmová podoba z roku 1961 s Audrey Hepburnovou v hlavní roli. Audioknihu načetli Hana Maciuchová a Jiří Adamíra.

Cesta Steva Jobse

Na CD vychází i kniha Cesta Steva Jobse. Autor knihy Jay Elliot je muž, kterého si pětadvacetiletý Jobs vybral za blízkého spolupracovníka. Radí, jak využít Jobsovy zásady ve vlastním životě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků