Hlavní obsah
Největší úspěch měl na tanečním festivalu Zardonic z Venezuely, který vystoupil v sobotu v noci. Foto: Fourcase

Největší taneční festival ve střední Evropě hlásí i přes tropy rekordní návštěvnost

Největší festival taneční hudby ve střední Evropě, Beats For Love, který se konal od čtvrtku do neděle v Ostravě, navštívil nejvyšší počet návštěvníků v jeho tříleté historii. Do industriálního areálu Dolní oblasti Vítkovice za čtyři dny dorazilo přes 40 tisíc lidí. Právo o tom v pondělí před polednem informoval ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Největší úspěch měl na tanečním festivalu Zardonic z Venezuely, který vystoupil v sobotu v noci. Foto: Fourcase
Největší taneční festival ve střední Evropě hlásí i přes tropy rekordní návštěvnost

„Zcela přesné číslo ještě nevíme, ale bránou festivalu za čtyři dny prošlo více než 40 tisíc lidí, což je o 5 tisíc víc než vloni,“ uvedl Rudolf s tím, že samozřejmě nějakou roli v tom bude mít i to, že se festival rozšířil o jeden den.

„Také nám vyšlo počasí, i když ta tropická horka taky nejsou zcela ideální, ale pořád lepší než déšť. Ve čtvrtek jsme například měli menší návštěvnost než vloni ve stejnou dobu, naopak v neděli byl areál podle mého názoru už na maximum kapacity plný,“ líčil ředitel tanečního festivalu.

V sobotu v poledne se na festivalu Beats For Love vypouštěly i balónky se zprávami do kosmu.

Foto: Fourcase

Z horka kolabovali pracovníci

Dodal, že na horka se organizátoři připravili, takže návštěvníci je zvládali bez nějakých větších problémů.

„Měli jsme zajištěny kropicí vozy i dostatek pitné vody v areálu zdarma pro lidi. Návštěvníci nekolabovali, většinou totiž přicházeli až po západu slunce,“ vysvětloval Rudolf s tím, že horší to bylo se zaměstnanci festivalu.

„Ti nám kolabovali, protože byli celý den na slunci, kde se teplota šplhala až k 40 stupňům. Celý areál byl hodně rozpálený. To bylo hodně nepříjemné, ale zvládlo se to,“ podotkl Rudolf, který už nyní se svými spolupracovníky začíná připravovat další ročník této obrovské taneční megapárty.

APARAT vlítli na house stage v neděli večer a rozjeli to.

Foto: Denisa Telaříková, Právo


Největšími hvězdami Zardonic, DJ Fly, Fresh a Pendulum

„Máme radost, že dorazili lidé ze všech koutů Evropy. Nejvíce táhl v sobotu Zardonic z Venezuely, který hraje v masce a je prostě top. A pak taky DJ Fly z Francie, který patří k nejlepším na světě. V neděli to byla už anglická kapela Pendulum a DJ Fresh,“ zhodnotil Rudolf.

Během čtyř dnů na 11 scénách vystoupilo dohromady přes 350 účinkujících.

Největší úspěch měl na tanečním festivalu Zardonic z Venezuely, který vystoupil v sobotu v noci.

Foto: Fourcase

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků