Hlavní obsah
Harry Potter a Princ dvojí krve se stal v loňském roce favoritem Foto: Profimedia.cz

Nejnavštěvovanějším filmem loňského roku byl poslední Harry Potter

Nejnavštěvovanějším filmem roku 2009 byl Harry Potter a Princ dvojí krve režiséra Davida Yatese. Šestá ze série adaptací knižních bestsellerů J. K. Rowlingové si v kinech na celém světě připsala na konto 924,4 miliónu dolarů. U nás měl film premiéru 16. července.

Harry Potter a Princ dvojí krve se stal v loňském roce favoritem Foto: Profimedia.cz
Nejnavštěvovanějším filmem loňského roku byl poslední Harry Potter

Druhým finančně nejúspěšnějším filmem loňského roku byla Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů. Její tržby jsou 887,3 miliónu dolarů. Třetí pozice patří dobrodružné sci-fi Michaela Baye Transformers: Pomsta poražených s celosvětovými držbami 835 miliónu dolarů.

Čtvrtým nejnavštěvovanějším snímkem byla katastrofická sci-fi 2012 (734,3 mil. dolarů) a první pětku uzavírá dobrodružný animovaný film Vzhůru do oblak (683 mil. dol.)

Do první desítky se dostalo i sci-fi Avatar Jamese Camerona. Světovou premiéru mělo až v prosinci, tudíž se nestačilo dotáhnout na filmy, které byly v kinech delší dobu. Avatar je ale rozhodně favorit pro loňský rok.

Podle portálu Boxofficemojo. com si už připsal na konto 643 mil. dolarů a patří mu sedmá příčka. V amerických kinech se hitem loňského roku stal snímek Transformers: Pomsta poražených, který tam utržil 402,1 mil. dolarů. Druhá pozice patří Harry Potterovi a Princi dvojí krve a třetí snímku Vzhůru do oblak.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků