Hlavní obsah
Foto: Petr Kameníček

Na Silvestra přijdou všichni: Slavíci, Superstars i Menšík

Závěrečný souboj o diváky bude letos napínavější než dřív. Velké estrádě na Nově, v níž se vystřídá 300 účinkujících, bude čelit veřejnoprávní televize novinkou s Miroslavem Donutilem a Prima, která poprvé vstoupí na pole silvestrovských estrád, se pokusí strhnout pozornost na Besídku s Jiřím Krampolem.

Foto: Petr Kameníček
Na Silvestra přijdou všichni: Slavíci, Superstars i Menšík

 Snad nikdy nemívá Nova jistější úspěch u diváků než koncem roku: na Vánoce a na Silvestra ji sleduje většina, děj se kolem co děj. Je to záhada, možná nespravedlnost, ale také důkaz mimořádné obchodní zdatnosti.

Zřejmě uspěje i letos: V pětihodinové estrádě s titulem Velký evropský Silvestr sice vystačí s domácími umělci, zato ale slibuje, že se v ní vystřídá na 300 účinkujících, zazní 44 písní, vystoupí přes 20 kapel a hosté sehrají 12 scének.

Večer zahájí Zuzana Bubílková s Politickým harašením a otestuje kapely Olympic a Plavci. František Ringo Čech si poté pozve například Petra Novotného s dcerou Lenkou, nebo Veroniku Žilkovou s Josefem Cardou a sourozence Gondíkovy, a třetí oporou večera bude Ivan Mládek, kterému předvedou Jiří Lábus a Oldřich Kaiser, jak se dá hledat práce v Anglii.

Spolu s nimi ale projdou obrazovkou další hosté, chybět nebudou Zlatí slavíci Lucie Bílá a Karel Gott, či finalisté soutěže Česko hledá SuperStar Tomáš Savka, Sámer Issa a Šárka Vaňková (bez vítězky Anety Langerové).

K půlnočnímu přípitku Nova pozvala tváře svého seriálu Pojišťovna štěstí, herce Alenu Antalovou a Miroslava Etzlera.

Večerní velký zábavní blok obložila z obou stran archívními filmy: před Televizní noviny zařadila populární ruskou pohádku Mrazík a krátce po novoročním přípitku přijde s "pamětnickým filmem" Eva tropí hlouposti.

ČT slaví s Bolkem a bez estrády

Kavčí hory zdravě usoudily, že nabízet podobné zboží nemá smysl, a estrádám se poslední den v roce začaly vyhýbat. Loni ČT chytře couvla ke klaunské Manéži Bolka Polívky, letos vsadila na Bolkoviny. V díle s podtitulem Historky, které znáte, se sejdou Karel Šíp, Jiřina Bohdalová, Jiří Bartoška a Ondřej Havelka, jenže pořad nesplní tak docela, co slibuje. "Můj skvělý koncept vyprávět staré oblíbené historky, se mi zhroutil. Může za to Jiřina Bohdalová, která zahájila vzpouru, protože chtěla přijít s něčím novým. Ustoupil jsem, ale stejně je všechny podezírám, že si je už nepamatují," říká Bolek Polívka.

Večer zahájí Miroslav Donutil s novým pořadem 3+1, který se bude po silvestrovské premiéře vracet čtyřikrát ročně pokaždé s jiným tématem. V kolekci tří televizních povídek a jedné historky, tentokrát na téma Zálety, se představí také jako autor a herec. Střihový pořad představí komika Felixe Holzmanna i Vladimíra Menšíka, v mimořádném vydání se vrátí kdysi oblíbený Kufr s Pavlem Zedníčkem a ve dvou střihových pořadech ČT připomene, jak se v minulosti slavil Silvestr na Kavčích horách, a to včetně půlnočních přípitků "Světu mír!"

Druhý veřejnoprávní kanál už tradičně myslí na ty, kteří se bouřlivé televizní zábavě vyhýbají, a zve je k Noci s Pavlem Andělem. V pořadu vystoupí Cocotte Minute, Krucipüsk, Blue Effect, trio Mišík, Hladík a Hrubý, Njorek a Space Junkie.

Prima půjde osvědčenou cestou

Letos se Prima osmělí a poprvé nebude slavit konec roku o den dříve. V souboji se silnějšími televizemi vsadí na již osvědčené tváře i pořady: přes den to budou staré české filmy a večer zahájí Besídkou Jiřího Krampola, který si pozval Uršulu Klukovou nebo Martina Dejdara a připomene dobu, kdy spolupracoval s Miloslavem Šimkem. Kinobazar Zdeňka Izera se poté bude točit kolem lásky a nevěry a s blížící se půlnocí přijde odvážnější Bára Štěpánová - v Trníčku se pokusí předvést sedm divů erotiky.

Anketa
Budete mít na Silvestra mít zapnutou televizi?
Ano, budu sledovat program
16.6 %
Ano, ale nebudu pořady soustavě sledovat
34.1 %
Ano, ale jen jako kulisu
17.2 %
Ne
32.1 %
Celkem hlasovalo 622 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků