Hlavní obsah
Levellers vznikli v britském Brightonu v roce 1988. Foto: Archiv, Právo

Na evropském turné se The Levellers zastaví i v Paláci Akropolis

Jedinou zastávkou evropského turné britské skupiny The Levellers v Česku bude pražský Palác Akropolis. Oblíbená folk-punková formace zde vystoupí ve středu a představí nové album nazvané Static On The Airwaves, informoval promotér Šimon Kotek.

Levellers vznikli v britském Brightonu v roce 1988. Foto: Archiv, Právo
Na evropském turné se The Levellers zastaví i v Paláci Akropolis

Téma nové desky se zabývá válkou a jejími následky v současném světě i v historickém kontextu. Hudebně vykračuje do několika směrů: od frenetické energie Forgotten Towns přes melodickou introspektivu After The Hurricane' až po popové melodie jako například Second Life.

Levellers, kteří vycházejí z britských folk-rockových tradic, vznikli v roce 1988 a na českých pódiích jsou jako doma. Pravidelně jezdí na festival Rock for People. V minulosti společně koncertovali s českou kapelou Divokej Bill.

Za dobu svého působení prodali milióny desek, jejich singly se pravidelně umisťovaly na vysokých příčkách britského žebříčku TOP 40 a získali řadu dalších ocenění. Úspěch měla kapela i s albem Letters From The Underground, které vyšlo v srpnu 2008. Tehdy bylo také ohodnoceno jako nejúspěšnější počin souboru za posledních deset let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků