Hlavní obsah
Prodigy Foto: Jan Šída, Právo

Na akci Trutnoff in Prague ve Foru Karlín vystoupí The Prodigy

Britská skupina The Prodigy, která byla jednou z hvězd letošního Trutnoff Open Air Festivalu, vystoupí 16. listopadu v pražském Foru Karlín. Zatímco v zahraniční kapela zaplňuje desetitisícové haly, tentokrát na akci s názvem Trutnoff in Prague vystoupí v sále s kapacitou 3000 lidí.

Prodigy Foto: Jan Šída, Právo
Na akci Trutnoff in Prague ve Foru Karlín vystoupí The Prodigy

Koncert bude oslavou výročí 17. listopadu, informoval ředitel trutnovského festivalu Martin Věchet. „Byla to jedna z našich podmínek. Udělat koncert, který bude něčím výjimečný a jiný. V mimořádných prostorách, odlišných od těch festivalových i halových. A kapela na to přistoupila,” uvedl Věchet.

Trutnoff in Prague navazuje na loňskou akci Trutnoff in Archa, na kterou pořadatelé trutnovského festivalu do Divadla Archa pozvali britského bluesmana Johna Mayalla.

Elektroničtí The Prodigy letos 23. srpna na hlavní scéně areálu Na Bojišti svým více než hodinovým vystoupením udělali energickou tečku za festivalem Trutnoff. Vedle svých hitů zde představili nové album The Day Is My Enemy. „Rozhodli jsme se přistoupit na nabídku kapely a uskutečnit ještě jeden výjimečný a mimořádný samostatný koncert s omezenou kapacitou v rámci podzimního turné The Prodigy,” sdělila za pořadatele Marta Věchetová. Vstupenky v ceně 1200 korun jsou k dispozici v síti Eventim.

Kontroverzní The Prodigy, jejichž klip k hitu Smack My Bitch Up většina britských televizí označila za „koktejl sexu, násilí a drog” a odmítla ho vysílat, vystoupili v Česku již několikrát. Mimo jiné se dvakrát představili na festivalu Rock for People v Hradci Králové. The Prodigy vznikli v roce 1990 v Londýně. Debutové album Experience vydala o dva roky později.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků