Hlavní obsah
Pražská muzejní noc Foto: www.prazskamuzejninoc.cz

Muzejní noc? Bude se i sprejovat

Už v sobotu vypukne tradiční Pražská muzejní noc. Zdarma budou v noci otevřeny desítky institucí a nechybí různé doprovodné akce - hudební, výtvarné i filmové.

Pražská muzejní noc Foto: www.prazskamuzejninoc.cz
Muzejní noc? Bude se i sprejovat

V 19.00 se otevře 80 pražských muzeí a galerií, kde nabídnou workshopy, výtvarné dílny, koncerty, přednášky, divadelní a taneční představení či filmové projekce. Zdarma bude nejen vstup, ale i doprava speciálními muzejními autobusovými linkami Dopravního podniku hl. m. Prahy.

„Nováčky letošního ročníku jsou Český rozhlas – Galerie Vinohradská 12, Galerie Lucerna – Prostor pro současné umění, Galerie Věda a umění AV ČR, Národní památník hrdinů heydrichiády, Slovenský dom v Prahe a Univerzita Karlova v Praze – historické sídlo Karolinum,“ poznamenala za organizátory Šárka Dočkalová.

Na místě čekají návštěvníky nejrůznější aktivity. V Anatomickém muzeu se naučí základy první pomoci, v Hlavní budově Muzea hlavního města Prahy se bude sprejovat. V Leteckém muzeu uvidí techniku i seskoky výsadkářů.

Návštěvníci Národního zemědělského muzea se mohou těšit na ohnivou show s prvky nového cirkusu a scénického tance. Nebudou chybět ani oblíbené ochutnávky a degustace. Kdo chce experimentovat s jídlem, může se vydat do Chlupáčova muzea historie Země na Molekulární bar.

Český rozhlas láká návštěvníky na exkluzivní prohlídku studií, která jsou veřejnosti běžně nepřístupná. Národní památník hrdinů heydrichiády zpřístupní muzeum a kryptu.

Ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

„Pražská muzejní noc není pověrčivá a třináctého ročníku se nebojí. Tato výjimečná událost se za dobu svého trvání stala již nedílnou součástí pražského kulturního kalendáře a naučila do muzeí chodit i návštěvníky, kteří by jinak nepřišli. Dokazuje to i vysoká návštěvnost posledních ročníků. Díky vzájemné spolupráci 80 zapojených muzeí, z toho šesti nováčků, se i letos mohou návštěvníci těšit na pestrý doprovodný program a spoustu nočních dobrodružství,” řekl generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Muzejní noc podpoří 10 bezplatných autobusových linek. První autobusy vyjedou z náměstí Jana Palacha v 18.30 hodin, poslední spoje budou k dispozici přibližně do 01.00 hodin.

Centrálním přestupním bodem bude jako každoročně náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská, na které bude ukončeno devět z deseti linek. Linka č. 10 pojede ze Smíchovského nádraží. Provoz metra ze soboty na neděli se prodlouží do jedné hodiny po půlnoci. Veškeré podrobnosti najdete na muzejninoc.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků