Hlavní obsah
Salcburský génius W. A. Mozart. Foto: ČTK

Mozartovské oslavy

Nový hudební festival uvidí Praha v dubnu. V týdnu od 17. do 24. dubna se hlavní město přihlásí k tradici uvádění děl W. A. Mozarta a v roce dvojího výročí salcburského génia (260 let od narození a 225 let od úmrtí) uspořádá první ročník mezinárodní přehlídky I‘ Mozart.

Salcburský génius W. A. Mozart. Foto: ČTK
Mozartovské oslavy

Tým v čele s Vladimírem Darjaninem, autorem projektu, chystá koncertní i operní část. V koncertní nabízí i vystoupení Pražského komorního orchestru (PKO) v Rudolfinu, který doprovodí i klavíristku Gabrielu Montero.

Největší pěveckou hvězdou bude ruská sopranistka Julia Ležněvová. „Tato pěvkyně bude u nás debutovat a doprovodí ji orchestr La Voce Strumentale s Dmitrijem Sinkovským,“ říká Darjanin. Zahajovacím koncertem festivalu bude recitál rakouského klavíristy Ingolfa Wundera, nositele druhé ceny z prestižní Chopinovy soutěže ve Varšavě 2010.

Na své si přijdou i ctitelé opery. Do Stavovského divadla přijedou soubory z Mnichova a Budapešti s inscenacemi Únosu ze serailu a Cosi fan tutte. Národní divadlo uvede Dona Giovanniho.

Festivalu bude předcházet ve dnech 14. až 16. dubna mezinárodní konference na téma Aktuální otázky mozartovského výzkumu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků