Hlavní obsah
 

Lucie nabízí klip Než tě rozkradou. Inspiroval ji steampunk

Nový videoklip zveřejnila skupina Lucie. Režíroval ho Karol Vosátko, který stvořil fantaskní svět inspirovaný stylem steampunk.

 
Lucie nabízí klip Než tě rozkradou. Inspiroval ji steampunk

Klip má připomínat retro sci-fi, steampunkovou estetiku, která se blíží třeba filmům Karla Zemana ze šedesátých let. Režisér Karol Vosátko musel herce nejprve nafotit a jejich portréty pak dlouhé týdny rozpohybovával.

Skladba Než tě rozkradou vznikla během natáčení alba EvoLucie za pár chvil. „Přijel jsem ráno do studia s novými klávesami a hned u druhého zvuku, který jsem na nich zkoušel, mě napadl motiv písničky,“ vzpomíná na vznik Michal Dvořák. Motivu se okamžitě chytil Robert Kodym a za chvíli byla skladba na světě. „Robert měl navíc v kapse koncept nového textu, který jej napadl den před tím, a do hudebního nápadu se skvěle hodil,“ dodal Dvořák.

Klip Než tě rozkradou

Foto: Lucie

Silné pocitové svědectví o nenaplněné lásce do klipu zpracoval slovenský režisér Karol Vosátko. „I v životě platí, že to, za čím se člověk žene, mu utíká. A naopak. Co nahání nás, před tím zase utíkáme my. A o toto schéma v podstatě v klipu jde. Jsou to krásné a kruté pocity zároveň, které změní život tak, že už nikdy není stejnýj jako doposud,“ popsal režisér.

„Stylizace mi dávala větší svobodu v příběhu i ve výpovědi bez toho, abych byl příliš patetický. Proto jsem zvolil autonomní fantaskní svět šmrncnutý steampunkem, do kterého jsem zasadil příběh fatálně zamilovaného muže. Vytvořil jsem jej technikou rozpohybovaných fotografií a zkombinoval je s animací.“

Skladba Než tě rozkradou bude součástí playlistu na blížícím se podzimním turné po menších halách v Česku. Turné se v listopadu zastaví například v Hradci Králové, Liberci, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Jihlavě, Znojmě, Zlíně, Olomouci nebo Třinci. Vstupenky jsou exkluzivně k dostání v síti TicketLIVE.

LUCIE – EVOLUCIE TOUR 2019

07.11.2019 HRADEC KRÁLOVÉ
09.11.2019 LIBEREC
12.11.2019 ÚSTÍ NAD LABEM
14.11.2019 KARLOVY VARY
16.11.2019 ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.11.2019 JIHLAVA
21.11.2019 ZNOJMO
23.11.2019 ZLÍN
26.11.2019 OLOMOUC
28.11.2019 TŘINEC

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků