Hlavní obsah
Celebrity s.r.o. Foto: archív Celebrity s.r.o.

Londýn: Kožená Umělkyní roku

Prestižní ocenění Grammophone Award 2004 získala v pátek v Londýně česká operní zpěvačka Magdalena Kožená. To uděluje každý rok britský časopis Grammophone a je považováno v klasické hudbě za obdobu filmových Oskarů.

Celebrity s.r.o. Foto: archív Celebrity s.r.o.
Londýn: Kožená Umělkyní roku

Vyhlášení je pro Koženou skvělým úspěchem, protože kromě hlavní ceny Umělec roku získala i další dvě za nejlepší nahrávky v kategoriích Recital (album French Arias) a Vocal (CD Songs).

"Jsem nadšená, že byly oceněny právě tyto nahrávky, které zdaleka nejsou komerční," řekla Kožená Právu.

"Na albu Songs jsou dokonce zastoupeni čeští skladatelé jako Janáček, Martinů a Schullhof, a tak je to pocta i pro českou hudbu," dodala pěvkyně.

"Moc slavit nemohu, mám večer recitál s pianistou Karlem Košárkem v rámci projektu České sny, jehož jsem dokonce patronkou. Snad jen po koncertě si připijeme s přáteli," odpověděla na otázku, jak oslaví udělení prestižní ceny.

Letos poprvé o udělení ceny Umělec roku nerozhodovala jen porota odborníků, ale i hlasování čtenářů na celém světě internetem a poštou.

Podle včerejšího vydání německého deníku Bild čeká pěvkyně se svým partnerem, šéfdirigentem Berlínských filharmoniků sirem Simonem Rattlem, potomka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků