Hlavní obsah
Skupina Limetal představuje novou nahrávku. Foto: archiv kapely

Limetal pokřtí EP Swingers párty. Sází na větší pestrost

Po loňském debutovém albu vydává rocková skupina Limetal EP s trochu provokativním názvem Swingers párty. Zpěvák Fany Michalík, kytaristé Jarda Bartoň a Jura Šperl, baskytarista Vašek Vlasák a bubenice Veronika Mrázová ho natočili ve studiu Bomb Jack pod dohledem zvukového inženýra Wendela Dreiseitla v září. V pátek 30. listopadu je v domovských Hranicích pokřtí.

Skupina Limetal představuje novou nahrávku. Foto: archiv kapely
Limetal pokřtí EP Swingers párty. Sází na větší pestrost

„Swingers párty je deska, na které se autorsky podíleli všichni mužští členové kapely. Vašek Vlasák složil dvě skladby, my ostatní na ní máme po jedné. Naše hudba je tím pádem pestrá, Fany naplno využívá svůj rozsah i rejstřík, neotřelé texty upozorňují na fakt, že se to tady v podstatě točí okolo ’kosočtverce’, a vše tmelícím prvkem jsou aranže Jardy Bartoně.“ říká kytarista Jura Šperl.

Před jejím vznikem muzikanti poslouchali spoustu současných rockových kapel a nasávali od nich inspiraci pro výsledný zvuk.

„Současně v tom byl malý háček. Naše muzika je postavená na kytarových riffech, jenže moderní rocková tvorba jim moc nefandí. Myslím si, že jsme se s tím ale dokázali vypořádat, skladby jsou napsané a vyprodukované tak, že výsledný sound zní také díky Wendelovi Dreiseitlovi svěže a riffy z něj pořád dostatečně ční,“ dodává Bartoň.

Skupina Limetal bude křtít desku.

Foto: archiv kapely

Na začátku prosince bude Limetal natáčet klip k titulní písničce Swingers párty. „Hlavní roli v něm ztvární herec a komik Josef Náhlovský a půjde o pikantní záležitost. Uveden bude určitě do konce roku,“ uzavírá Šperl.

30. listopadu proběhne v divadle Stará Střelnice v Hranicích křest EP. Koncert se odehraje v netradičním duchu a s překvapením. Zazní na něm samozřejmě i písničky z nové desky, kterou si bude možné koupit již na této akci nebo v e-shopu kapely.

V únoru a březnu se Limetal vypraví na koncertní turné, které v tuto chvíli čítá deset koncertů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků