Hlavní obsah

Kvůli majoru Zemanovi padlo další trestní oznámení

Společnost Český film Praha, která od České televize koupila práva na vydávání seriálu Třicet případů majora Zemana na DVD, podala oznámení pro podezření z trestného činu křivého obvinění týkající se členů rady ČT Petra Uhla a Dobromila Dvořáka.

Kvůli majoru Zemanovi padlo další trestní oznámení

Uhl počátkem prosince podal trestní oznámení v souvislosti s prodejem práv na seriál Třicet případů majora Zemana. Udělal to kvůli podezření, že při prodeji mohl být spáchán trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku, případně i nějaký jiný trestný čin proti majetku. K oznámení Uhla se připojil i radní ČT Dobromil Dvořák.

"Jednatel společnosti Český film Praha Hynek Čech byl nucen bránit se naprosto stejným způsobem", uvádí se v tiskovém prohlášení. Trestní oznámení Petra Uhla podle prohlášení poškodilo čest i dobrou pověst společnosti Český film Praha. Petr Uhl v úterý sdělil Právu, že se k věci nebude vyjadřovat.

Komise: prodej lepší, než v jiných případech

Prodejem se zabývala i dozorčí komise Rady České televize. Dospěla k závěru, že smlouva o prodeji práv na vydání seriálu se jeví jako lépe obhospodařovaná, než tomu bylo v případě smluv o prodeji dalších titulů.

Na policii se v souvislosti s prodejem práv na seriál Třicet případů majora Zemana obrátil počátkem listopadu generální ředitel ČT Jiří Janeček s tím, aby vyšetřila veškeré jeho souvislosti. Společnost Český film Praha podala rovněž trestní oznámení pro podezření z trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku, případně zneužívání informací v obchodním styku týkající se bývalé vedoucí obchodního útvaru České televize Vlasty Štrbíkové.

Ta podle Českého filmu Praha jednala tak, aby licenční práva na díla České televize získal někdo z jí preferovaných firem. Těm byly údajně odprodávány seriály za nesrovnatelně horších podmínek, než nabídla společnost Český film Praha. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků