Hlavní obsah
José Cura diriguje ve Smetanově síni FOK Foto: Petr Dyrc

José Cura jako dirigent

Vedení Pražských symfoniků FOK jmenovalo rezidenčním umělcem sezóny argentinského pěvce a dirigenta Josého Curu. Při středečním koncertu v zaplněné Smetanově síni Obecního domu se poprvé postavil s FOK jako dirigent a byl to debut úspěšný.

José Cura diriguje ve Smetanově síni FOK Foto: Petr Dyrc
José Cura jako dirigent

Možná i proto, že středobodem programu byly skladby vokální – díla Rachmaninova, Respighiho a samotného Cury. Ve dvou měla vystoupit jako sólistka mezzosopranistka Dagmar Pecková. Nakonec zpívala jen v Západu slunce, ve kterém její zastřený projev odpovídal niternému zaměření Shelleyho básně.

V Curově Magnificat, duchovní skladbě napsané k narození Curova prvního dítěte, ji nahradila argentinská sopranistka Maria Bisso, která se spolu s Pražským filharmonickým sborem a dětským Jitrem postarala o mimořádný úspěch skladby.

Vrcholem večera se ale ukázala být dvě díla Sergeje Rachmaninova, v nichž Cura prokázal cit pro autorovu pravoslavnou víru i obdiv k Čajkovskému.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků