Hlavní obsah
 

Jay Leno po 22 letech opustil The Tonight Show, loučil se se slzami v očích

V emotivní atmosféře se v noci na pátek rozloučil patrně nejznámější americký komik Jay Leno s moderováním populárního pořadu The Tonight Show na stanici NBC. Po 22 letech opustil se slzami v očích talk show, které vtiskl tvář, již dodnes kopírují desítky komiků v USA i po celém světě. Osobně či prostřednictvím videozáznamu se s Lenem rozloučila řada prominentních Američanů včetně prezidenta Baracka Obamy.

 
Jay Leno po 22 letech opustil The Tonight Show, loučil se se slzami v očích

Třiašedesátiletý komik nazval působení v show "nejlepšími 22 lety svého života". S pořadem se již loučil jednou před pěti lety, kdy dlouho nevydržel a vrátil se zpět, tentokrát je však podle něj odchod definitivní. "Jste hrozně milí. Nemám rád loučení, ale NBC má," řekl divákům ve svém posledním pořadu.

Jay Leno se loučí v doprovodu svých hostů, zleva Carol Burnettová, Sheryl Crow, Jack Black, Chris Paul, Jay Leno, Jim Parsons, Kim Kardashian and Oprah Winfrey

Foto: Stacie McChesney, ČTK/AP

Leno poznamenal, že během prvního roku vysílání ztratil matku, rok poté otce a později i bratra. "Tím jsem zůstal docela bez rodiny. A tihle lidé se stali mou rodinou," prohlásil dojatý Leno směrem ke štábu pořadu.

Obama ho poslal na Antarktidu

Hosty jeho poslední show byli zpěvák Garth Brooks a herec Billy Crystal, který se objevil i ve vůbec první Lenově The Tonight Show. Crystal si v jednu chvíli zahrál na moderátora, když požádal o hudební pozdrav pro Lena známé osobnosti jako moderátorku Oprah Winfreyovou, herce Jacka Blacka či modelku Kim Kardashianovou.

V předtočeném videoposelství se s Lenem rozloučila další řada osobností včetně prezidenta Obamy, který byl před časem rovněž jedním z jeho hostů. "Jayi, za ta léta jste o mně řekl pěknou řádku vtipů, ale nemějte strach. Nezlobím se. Doufám, že máte pořádný kabát, chlape," prohlásil Obama v žertu s dovětkem, že Lena jmenuje americkým velvyslancem na Antarktidě.

Odcházejícího komika nahradí v show 17. února jeho mladší kolega Jimmy Fallon. "Sledujte Jimmyho Fallona. Díky, lidi, uvidíme se později! Už jdu domů, miláčku!" řekl Leno na závěr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků