Hlavní obsah

Hrdinka filmu Pátrání po Evě je lesbická prostitutka a básnířka

Premiéru snímku Pátrání po Evě nabídne 25. května pražské kino Světozor a na internetu jej uvede Dafilms.cz.

Hrdinka filmu Pátrání po Evě je lesbická prostitutka a básnířka

„Eva je bloggerka, lesba, básnířka, prostitutka, modelka, narkomanka, anarchistka i žena v domácnosti,“ tvrdí tvůrci výstředního dokumentu. Film režisérky Pii Hellenthal je prý „mnohovrstevnatou esejí o ženské identitě“.

Eva považuje soukromí za zastaralý koncept a díky sociálním sítím, jejichž prostřednictvím se permanentně prezentuje, vystupují do popředí zejména ty z jejích identit, jimiž se vymezuje vůči většinové společnosti: naprostá otevřenost v předvádění vlastní tělesnosti a sexuality anebo v užívání narkotik.

Pátrání po Evě

Foto: DAFilms

„Svůj život jsem začala sdílet online, když mi bylo patnáct. Měla jsem kolem sebe jen samé kluky a necítila se jako holka. Potřebovala jsem najít někoho, kdo se cítí podobně,“ uvedla Eva.

Internetové promítání snímku doprovodí 27. května online tematická diskuse s aktivistkou Johannou Nejedlovou, která se věnuje prevenci znásilnění a sexuálního obtěžování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků