Hlavní obsah
Lena Headeyová a Nikolaj Coster-Waldau Foto: HBO

Hra o trůny je zlaté vejce. Ve vývoji jsou už čtyři verze pokračování

Jak pokračovat po skončení seriálu Hra o trůny? To je otázka, která hýbe televizní společností HBO, protože na seriálu vydělala hromady peněz a opustit takto výnosnou značku se nikomu nechce. Podle serveru The Hollywood Reporter jsou ve vývoji už čtyři různé příběhy, které mohou na seriál volně navázat.

Lena Headeyová a Nikolaj Coster-Waldau Foto: HBO
Hra o trůny je zlaté vejce. Ve vývoji jsou už čtyři verze pokračování

Čtyři noví autoři pracují na scénářích, které ale nemusí být realizovány. Pravděpodobnější varianta je ta, že se bude natáčet jeden, maximálně dva. Není ani jasné, jestli jde o pokračování děje, nebo se příběhy odehrávají před začátkem původního seriálu.

Na všechny scenáristy (Max Borenstein, Jane Goldmanová, Brian Helgeland a Carly Wrayová) dohlíží původní autor celé série George R.R. Martin. Hlavní tvůrci seriálu HBO, takzvaní showrunneři Dan Weiss a David Benioff, se na samotném příběhu pokračování podílet nebudou, ale ponechají si producentské funkce. V současné době mají oba ještě dost práce s psaním poslední řady Hry o trůny.

Pro pokračování zatím není stanoven žádný časový rámec. Spěchat se určitě nebude, protože televize známá svou dlouhou přípravou a precizností scénářů si určitě nechce zničit svou nejvzácnější značku nějakou rychlokvaškou.

Programový ředitel HBO Casey Bloys řekl už v roce 2016, že s Georgem R.R. Martinem jedná o různých nápadech, jak by šlo na seriál navázat. Hra o trůny trhala rekordy ve sledovanosti a obdržela dohromady 240 různých ocenění pro herce, režiséry či scenáristy včetně Zlatých glóbů a Emmy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků