Hlavní obsah
Honza Křížek je na pódiu velmi energický. Foto: Jaroslav Špulák, Právo

Honza Křížek si na křest alba pozval osobnosti. Přišli Dusilová, Koller i Pavlíček

Zpěvák Honza Křížek křtil v pondělí večer v pražském Paláci Akropolis své debutové album pojmenované lapidárně Honza Křížek. Kmotry si vybral mezi osobnostmi české hudební scény. Lenka Dusilová, Michal Pavlíček a David Koller si s ním také zahráli.

Honza Křížek je na pódiu velmi energický. Foto: Jaroslav Špulák, Právo
Honza Křížek si na křest alba pozval osobnosti. Přišli Dusilová, Koller i Pavlíček

Poté, co smrtí kytaristy Radima Hladíka skončila éra skupiny Blue Effect, ve které Křížek zpíval, se tento rozhodl vydat na sólovou dráhu. S producentem a hudebníkem Danem Frimlem natočil loni debutové album a vydal je na konci roku. V písních se z rockového světa více přiblížil popovému, nicméně v mnoha oba tyto světy jednoduše spojuje.

V pražském Paláci Akropolis představil skladby z nového alba, zavzpomínal na své působení v kapele Walk Choc Ice a došlo i na Sluneční hrob, skladbu, kterou zpíval s Blue Effectem a kterou zařadil i na svou desku.

Křest alba Honzy Křížka. Zleva Honza Křížek, Petra Křížková, David Koller, Michal Pavlíček, Lenka Dusilová, Pavel Anděl a členové Křížkovy kapely.

Foto: Jaroslav Špulák, Právo

Křest se odehrál na konci koncertu, uváděl ho Pavel Anděl a kromě pozvaných osobností byla na pódiu i celá Křížkova nová kapela a jeho žena Petra.

Momentálně je Honza Křížek na turné v roli předskokana Michala Hrůzy a v létě se chystá na festivaly.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků