Hlavní obsah
Philip Seymour Hoffman na archivním snímku z roku 2012. Foto: Max Rossi, Reuters

Herec Philip Hoffman psal v denících o démonech a své závislosti

Americký herec Philip Seymour Hoffman, který na začátku února zemřel patrně po předávkování drogami, údajně bojoval s démony, styděl se za svou závislost na alkoholu a žil ve vztahovém trojúhelníku. Držitel Oscara za titulní roli ve filmu Capote to podle amerických médií napsal do svých deníků, které policie našla v jeho newyorském bytě a jež by mohly poodhalit okolnosti vedoucí k jeho tragickému odchodu ze života.

Philip Seymour Hoffman na archivním snímku z roku 2012. Foto: Max Rossi, Reuters
Herec Philip Hoffman psal v denících o démonech a své závislosti

Podle televizní stanice NBC News nalezli vyšetřovatelé v apartmánu dva malé deníky s místy chaotickými zápisky. Hoffman se v nich mimo jiné zmiňuje o tom, že ho pronásledovali „démoni“ a že svou závislost na drogách se snažil dostat pod kontrolu na setkáních anonymních narkomanů. Po dlouhém období abstinence se „styděl za to, že vyrážel ven a pil“, citoval ze zápisků nejmenovaný zdroj amerických médií.

Deník New York Post s odkazem na Hoffmanovy deníky také uvedl, že uznávaný herec byl „chycen v milostném trojúhelníku“. Kromě své dlouholeté partnerky Mimi O’Donnellové, s níž měl tři děti, údajně udržoval vztah s neznámou ženou, se kterou se dal nedávno dohromady. Existence jiné ženy v jeho životě by podle newyorského listu mohla vysvětlovat skutečnost, proč se tři měsíce před smrtí odstěhoval ze společného bytu s O’Donnellovou.

Nečitelné a zmatené

Podle NBC News jsou Hoffmanovy zápisky těžko čitelné. Věty se někde překrývají, zatímco na jiných místech začínají čitelně, ale na konci už nejdou rozluštit. Podle jednoho ze zdrojů stanice, který do nich mohl nahlédnout, působí dojmem, jako by je herec psal, když byl v rauši.

„Je to proud vědomí a je ho těžké sledovat,“ popsal zdroj obsah deníků. „Na jednom řádku odkazuje na Franka, který pořád dlužil peníze, a na stejné stránce píše o patnáctileté dívce z Texasu“. Podle jiného zdroje NBC News alespoň část zápisků nejspíš vznikla během Hoffmanovy protidrogové léčby. „Je v nich určitá sebeanalýza, ale obsahují také značné množství nesouvislého textu, který nedává smysl,“ přiblížil.

Šestačtyřicetiletý umělec byl 2. února nalezen mrtvý ve svém bytě s jehlou v předloktí a s několika sáčky heroinu. Nařízená pitva však příčinu jeho úmrtí neurčila. Koroner chce provést ještě další testy. Policie mezitím zatkla čtyři osoby, které jsou zřejmě spojené s heroinem nalezeným v Hoffmanově bytě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků