Hlavní obsah
Dvě hlavní persony kapely vedle sebe, vpředu zleva zpěvák W. Axl Rose a kytarista Slash Foto: Petr Hloušek, Právo

Guns N’ Roses hráli pro téměř padesát tisíc lidí

Americká skupina Guns N’ Roses vystoupila v úterý večer na letišti v pražských Letňanech. Přijela v rámci evropské části turné Not In This Lifetime a podle sdělení pořadatelů přišlo na její koncert bezmála padesát tisíc diváků.

Dvě hlavní persony kapely vedle sebe, vpředu zleva zpěvák W. Axl Rose a kytarista Slash Foto: Petr Hloušek, Právo
Guns N’ Roses hráli pro téměř padesát tisíc lidí

Legendární skupina, která vznikla už v roce 1985 v Los Angeles, nabídla ve tříhodinovém setu třicet písniček. Byly mezi nimi takové hity, jakými nesporně jsou Welcome To The Jungle, Yesterdays, Sweet Child O’Mine, November Rain nebo v přídavku i jedna z nejkrásnějších balad hudební historie, Don’t Cry.

Doplnila je řada coververzí, ať už z dávného repertoáru kapely (Live And Let Die od Wings či Knockin’ On Heaven’s Door od Boba Dylana), či speciálně připravených pro probíhající koncertní sérii (Black Hole Sun od Soundgarden nebo Whole Lotta Rosie od AC/DC).

Právě se skupinou AC/DC zpíval na stejném místě před rokem frontman Guns N’ Roses William Axl Rose. Jeho nejbližším uměleckým parťákem byl tentokrát vynikající kytarista Slash, jenž později ze sestavy Guns N’ Roses odešel a věnoval se vlastní kariéře.

Guns N’ Roses na letišti v Letňanech.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Teprve loni se tihle dva do té doby rozhádaní umělci zase spojili a výsledkem je turné, na němž je doprovází ještě baskytarista Duff McKagan, který u toho byl i na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy se kapela těšila největší slávě. Dalším je klávesista Dizzy Reed, jenž do sestavy přišel v roce 1990, kytarista Richard Fortus, ten je v ní od roku 2002, bubeník Frank Ferrer ke kapele přibyl v roce 2006 a klávesistka Melissa Reeseová se přidala v roce 2016.

V roli hostů se v Praze představily skotská skupina Biffy Clyro a americká zpěvačka Jesse Jo Stark, která celý minifestival krátce po sedmnácté hodině v úterý večer otevřela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků