Hlavní obsah

Genesis se vrátí s Collinsem i Gabrielem

Na speciální tiskové konferenci v Los Angeles bude oznámeno, že britská rocková skupina Genesis se vrátí na pódia ve své nejlepší sestavě, tedy s bubeníkem a zpěvákem Philem Collinsem a zpěvákem Peterem Gabrielem.

Genesis se vrátí s Collinsem i Gabrielem

O návratu Genesis se hovořilo již na konci loňského roku. Pozitivně se k němu vyjádřili jak Peter Gabriel, tak Phil Collins. Collins při své návštěvě v Praze v říjnu řekl: "Všichni se teď dávají dohromady, ale hodně kapel se brzy rozpadne, protože se jejich členové nenávidí. My se nerozešli jako nepřátelé, proto je možné všechno."

Peter Gabriel v listopadu časopisu Rolling Stone přiznal: "Chceme si o tom popovídat, ale neberte to jako jistou věc." Ke schůzce mezi členy kapely mělo dojít v lednu.

Skupina Genesis vznikla v roce 1967. Po osmi letech odešel Gabriel, v roce 1996 se na sólovou dráhu vydal i Collins. Zpěvákem se tehdy stal Ray Wilson z formace Stiltskin, ovšem v osmadevadesátém se Genesis rozešli definitivně. Kromě Gabriela a Collinse by ještě v sestavě měli být Steve Hackett (kytara), Mike Rutheford (baskytara) a Tony Banks (klávesy).

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků